У Вінниці відбулась профорієнтаційна конференція «ПрофесіїCheck», на якій розвінчували стереотипи про ті чи інші професії, говорили про кар’єрне зростання та закликали до усвідомленого вибору фаху

Якби не рішучість, старання та доля випадку, то сьогодні про Олександра Педана як телеведучого, Тараса Тополю як музиканта, а Василя Байдака як гумориста ніхто б не знав. Бо навчалися вони зовсім не на тих спеціальностях, які зробили їх успішними та відомими.

«Батьки – юристи, тому мій вибір був очевидним, – чесно зізнається гуморист, учасник “Ліги сміху” Василь Байдак. – Хоча в мріях я бачив своє майбутнє як «щось таке, щоб в кіно потім бути». Але в 16 мені важко було морозиво обрати: полуничне чи пломбір з горішками. Тому я сів у човен, яким керували батьки».

Схожа ситуація і в Олександра Педана. Мама телеведучого наполягла, щоби син вступив на “серйозну”, на її думку, спеціальність економіста. Бо театральний у Києві, про який мріяв тоді ще нікому не відомий Олександр Педан, здався їй не надто вдалим вибором.

«Чи вважаю я свій вступ у хмельницький університет помилкою? Так. Чи шкодую я? Однозначно ні, – зізнається Олександр Педан. – Бо саме під час навчання у виші я почав грати в КВК, який згодом привів мене в “Comedy Club Україна” та у “Підйом” на “Новий канал”. Але моя історія – це радше виняток, тому що більшість економістів не стають телеведучими. Тому разом із комунікаційним агентством pedan|buro, співзасновником якого я є, ми організували профорієнтаційні конференції “ПрофесіїCheck”, мета яких познайомити молодь з найрізноманітнішими професіями, розвінчати наявні стереотипи про “серйозного” економіста та “несерйозного” актора, розповісти про кар’єрні перспективи, які однозначно є в Україні. І все це з реальними історіями від наших спікерів».

Перша профорієнтаційна конференція пройшла у Вінниці за участі музиканта та соліста гурту “Антитіла” Тараса Тополі, коміка та учасника “Ліги сміху” Василя Байдака, лікарки-кардіологині Олександри Телегузової, засновника аграрної компанії “Макош” Віктора Поліщука та senior тестувальниці-автоматизаторки Олександри Мошняги. До речі, четверо останніх спікерів родом із Вінниці.

У форматі відеозвернень до молоді звернулися також співак Володимир Дантес, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Перша Леді України Олена Зеленська.

Спікери поділилися своїми історіями й чесно зізналися, що не всім вдалося знайти справу життя з першої спроби. Відчувати невпевненість, помилятися, змінювати плани – цілком нормально у будь-якому віці, тим паче в шістнадцять.

«Попри те, що з шести років займаюся музикою, фанатично музикальним я ніколи не був. У мене завжди були інші інтереси, – розповідає Тарас Тополя. – Тому здобувати юридичну освіту в Національній академії внутрішніх справ було моїм компромісним із батьками рішенням. Але лейтмотивом мого життя все одно завжди залишалася музика. Тому моя головна порада молодим людям – визначитися зі справою життя. Робити її натхненно, системно, постійно вдосконалюватися, навіть якщо зараз вона не приносить коштів. Якщо ви будете красиві у своєму напрямку, ви будете і з достатком, і з повагою, і з відчуттям, що живете недарма».

Наступні профорієнтаційні конференції “ПрофесіїCheck” пройдуть у Львові та Києві. Заходи з міркувань безпеки не анонсують. Але для всіх охочих долучитись та послухати буде додатково онлайн-трансляція. Всі деталі та реєстрація буде у телеграм-каналі U-education (https://t.me/back_to_learning).

Попередня публікаціяУ Барі за допомогою незрячих відбувся благодійний концерт «Стрінемося на стрітення»
Наступна публікаціяКолектив Вінницької птахофабрики розробив та відправив військовим пересувний побутовий комплекс. Відео