Вчора команда КЗ «Музей Вінниці» вперше презентувала «Концепцію розвитку публічного простору садиби Львовича». Саме двір садиби є вкрай важливою складовою закладу, яка визначає можливості розвитку міського музею.

«Концепція – це один з документів, які описують, що може бути зроблено на шляху до відкриття Музею для відвідувачів та його подальшого розвитку. Варто зазначити, що це візія – колективно сформоване бачення музейного простору в майбутньому; своєрідні варіанти можливого розвитку подій, а не перелік конкретних цілей», – говорить 31-річний директор КЗ «Музей Вінниці» Олександр Федоришен.

Концепція визначає основні складові Музею (подієво-освітній блок, експозиція, адміністрація, робота з фондами тощо). Також вона демонструє, що самої будівлі садиби Львовича може бути недостатньо, аби вмістити всі необхідні та оптимальні функції. Саме тому двір садиби є вкрай важливою складовою, яка визначає можливості розвитку міського музею.

«Наразі Музей Вінниці розташований за адресою вулиця Симона Петлюри, 15-А, в колишньому маєтку Боруха Львовича, який перебуває у комунальній власності міста. А суміжні споруди господарського призначення на подвір’ї маєтку розташовані за адресою вулиця Симона Петлюри, 15 і є власністю АТ «Укртелеком». «Концепція розвитку публічного простору садиби Львовича» створена із розрахунком, що в майбутньому вдасться об’єднати двір та музейний простір в єдине ціле», – каже заступник директора Музею Вінниці з наукової роботи Сергій Гула.

На території садиби Львовича розташовані гаражі та господарські споруди (площа понад 1300 м²), які належать АТ «Укртелеком». Де-факто вони перебувають у аварійному стані, але для музейних цілей можуть бути реконструйовані або перебудовані.

Концепція пропонує чотири варіанти облаштування музейного простору у дворі садиби Львовича

Перший варіант передбачає облаштування амфітеатру між реконструйованими будівлями гаражів.

Детальніше із 3D моделлю першого варіанту можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/3hPJ2WM.

У другому варіанті пропонується облаштування камерного простору на даху однієї з ревіталізованих будівель. Основний публічний простір розігрується у глибині двору та задіює ділянку вздовж паркану. У такій формі він стає більш камерним.

3D модель другого варіанту за посиланням: http://bit.ly/3TOEOM9.

Третій варіант пропонує облаштування підземного поверху під додатковими музейними спорудами у дворі. Це значно збільшує площу та спрощує транзит через територію Музею. 3D модель третього варіанту: http://bit.ly/3Aozl8d.

Четвертий варіант є дуже подібним до першого, але тут до амфітеатру ще додаються підземні поверхи. Подібно до третього варіанту, завдяки підземному рівню досягаються цікавіші просторові конфігурації для експонування. Не виключена також можливість експлуатованого даху над адміністративним блоком.

3D модель четвертого варіанту: http://bit.ly/3EiVbLz

3D модель четвертого варіанту з оточенням: http://bit.ly/3XcCvWr

Детальніше ознайомитись з концепцією можна за посиланням: http://bit.ly/3hSc1tb.

Попередня публікаціяСтендапи, екскурсії, квартирник та фестиваль зі скелелазіння: Які заходи відбудуться на вихідні у Вінниці
Наступна публікаціяУ Вінниці триває вакцинація за програмою «Стоп-грип». Як отримати щеплення