Home Новини Вінницький ансамбль танцю «Радість» взяв участь у міжнародному фольклорному фестивалі у Фінляндії

Вінницький ансамбль танцю «Радість» взяв участь у міжнародному фольклорному фестивалі у Фінляндії

0
Вінницький ансамбль танцю «Радість» взяв участь у міжнародному фольклорному фестивалі у Фінляндії

Народний художній колектив України ансамбль танцю «Радість» Вінницького міського палацу дітей та юнацтва, повернувся з Фінляндії, де брав участь у Міжнародному фольклорному фестивалі в регіоні міст Холлола та Лахті. У концертній програмі виступали колективи із Хорватії, Угорщини, Туреччини, України та Фінляндії.

«Наш колектив мав бути на фестивалі у Фінляндії ще у 2020 році, але через пандемію фестиваль був перенесений на 2022 рік. Протягом 8 фестивальних днів ми взяли участь у 16 концертах. Відкриття та закриття фестивалю відбувалися у прекрасному сучасному театрі міста Лахті. Величезна сцена, професійне освітлення, звук та доброзичливі глядачі спонукали всіх працювати із повною самовіддачею», – говорить художній керівник ансамблю танцю «Радість» Віктор Бойко.

Також іноземці відзначили професійний рівень, емоційність, виконавську майстерність та гарні костюми вінницького ансамблю.

«Найзворушливішим моментом вечора став майстерний виступ українського колективу «Радість», який вразив акробатичною швидкістю та емоційністю. Браво, браво, браво!» – такими словами оцінили виступ колективу організатори фестивалю та глядачі.

Чимало концертів організували також у школах по всьому регіону Лахті та Холлоли.

«Глядачі дивилися виступ нашого ансамблю з великою цікавістю, жваво реагували на танці, гаряче аплодували. Майже всі концерти закінчувалися спільним вивченням українських танців», – зазначає Віктор Бойко.

Також в одному з містечок організували український вечір. Українці, які живуть в ньому багато років, а також ті, які виїхали до Фінляндії під час війни, прикрасили залу Будинку культури та всі столики українською символікою: жовто-блакитними прапорцями, соняшниками, рушниками. Під керівництвом наших земляків фіни приготували борщ, деруни, пампушки та інші українські страви.

«А по закінченню концерту влаштували нашим дітям овації. Було приємно чути, коли фіни віталися з нами українською мовою «Слава Україні», – розповів Віктор Бойко.

Під час поїздки до Фінляндії вінничани побували на екскурсіях в містах Паневежис, Таллін, Гельсінкі, на шоколадній фабриці, де досхочу поласували цукерками та в музеї лижного спорту в місті Лахті. Співали для Йоулопуккі –фінського Санти. А найголовніше – знайшли багато нових друзів та отримали емоції, які будуть із ними усе життя.

«Українські прапори майорять по всій Європі, щодня, нагадуючи про війну, яку веде росія проти української держави. Під час фестивалю нас запитували про ситуацію в Україні та у нашому місті, висловлювали слова підтримки. Багато людей приносили теплі речі. Організатори фестивалю передали харчові продукти, які ми найближчими днями передамо на фронт, та тим, хто цього потребує. Дякуємо нашим ЗСУ, які обороняють нашу країну та дають можливість прославляти нашу країну на культурному фронті та нести правду про нашу країну по всьому світу», – говорить художній керівник ансамблю танцю «Радість» Віктор Бойко.

У цьому році вінницький колектив брав участь у 10 Міжнародних фестивалях та проектах в 9 країнах: Туреччині, Литві, Швейцарії, Албанії, Хорватії, Румунії, Словаччині, Німеччині, Фінляндії.