Home Новини У Вінниці презентували мобільну бібліотеку від благодійної організації Bibleotheques Sans Frontieres

У Вінниці презентували мобільну бібліотеку від благодійної організації Bibleotheques Sans Frontieres

0
У Вінниці презентували мобільну бібліотеку від благодійної організації Bibleotheques Sans Frontieres
Ideas Box

Сьогодні, 24 жовтня, в обласному Молодіжному центрі «КВАДРАТ» відбулася презентація мобільної бібліотеки Ideas Box.

Мобільна бібліотека Іdeas Box («Скринька ідей») була розроблена благодійною організацією Bibleotheques Sans Frontieres (Бібліотеки без кордонів). Це інноваційний інструмент неформального навчання для дітей та молоді, що оснащений доступом до Інтернету, принтером, планшетами, настільними іграми, електронними і паперовими книгами, а  також кінотеатром.

Під час заходу Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна підкреслила, що сьогодні в умовах війни мобільна бібліотека функціонуватиме як простір для інтеграції ВПО, який сприятиме відновленню емоційної рівноваги, розвитку, налагодженню нових соціальних зв’язків.

«Ми розуміємо, що переїжджаючи, молодь не завжди має доступ до комп’ютерної техніки, яка необхідна для успішного навчання та розвитку. Завдяки появі в «КВАДРАТі» мобільної бібліотеки Ideas Box молодь Вінниччини матиме змогу безкоштовно скористатися комп’ютером чи планшетом, щоб виконати завдання, попрацювати з навчальними програмами, вивчати іноземні мови чи дізнатися щось нове завдяки вбудованій бібліотеці. Також тут можна знайти нових друзів та поспілкуватися з цікавими людьми», – зазначила Наталя Заболотна.

Мобільність системи здійснює значний попит та вплив саме в територіальних громадах, тому вже з наступного року планується графік використання мобільної бібліотеки, її  інтеграції  в наявні програми обласного рівня, які затверджені обласною радою,  і будуть розширювати можливості для молоді в усіх 63 громадах області.

Детальніше про роботу «Ideas Box» розповів завідувач сектору ІТ МЦ «КВАДРАТ»  Віктор Чайковський.

За його словами, перевага таких бібліотек в тому, що вони не потребують енергопостачання чи доступу до мобільного інтернету. Систему можна розгорнути у будь-якому місці, адже вона працює повністю автономно, бо має свій генератор живлення.

Мобільні бібліотеки Ideas Box в МЦ “КВАДРАТ” сприятимуть змістовному дозвіллю та стануть майданчиком для розвитку потенціалу молодих людей. Окрім настільних та комп’ютерних ігор, на усі планшети завантажено навчальні матеріали з англійської,  німецької, французької мов для індивідуального вивчення.

Також під час заходу Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна вручила представникам організації подяки від обласної військової адміністрації за надійне партнерство, швидке реагування на потреби внутрішньо переміщених осіб, плідну співпрацю у сфері соцзахисту та молодіжної політики, а також за надання підтримки у розв’язанні гуманітарних питань.

Своєю чергою, народна обраниця Ірина Борзова подякувала обласній військовій адміністрації та профільному департаменту за співпрацю та підтримку дітей і молоді.

Зауважимо, що передача Ideas Box стала можлива завдяки співпраці Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної військової адміністрації з Відокремленим підрозділом міжнародної неурядової організації «ACTED», що є партнером Bibleotheques Sans Frontieres.