Home Новини Про стійкість енергосистем та систем розподілу електроенергії розповів директор АТ “Вінницяобленерго”

Про стійкість енергосистем та систем розподілу електроенергії розповів директор АТ “Вінницяобленерго”

0
Про стійкість енергосистем та систем розподілу електроенергії розповів директор АТ “Вінницяобленерго”
АТ «Вінницяобленерго»

Актуальне інтерв’ю, про стійкість енергосистем та систем розподілу електроенергії, в проєкті «Рефлекторія» радіо Місто над Бугом, з директором АТ «Вінницяобленерго» Андрієм Поліщуком.

«Ми є оператором системи розподілу. Є оператор передачі електроенергії, у нас він один в країні, Укренерго. Передається все магістральними мережами потужністю 750-330 кВт. Через ці мережі відбуваються зв’язки з об’єктами потужної генерації і вже відповідно обленерго трансформує далі на рівень 35-110 кВт. Вже задача обленерго довести електроенергію до розетки споживача».

Енергосистема стійка і має резерви

За словами директора АТ «Вінницяобленерго», кампанія потужна. До адміністративної реформи вона налічувала понад тридцять підрозділів, після реформи розділили за нею.

«У нас прораховані навіть найекстремальніші ситуації, розроблені відповідні плани. Ми готуємось до найгіршого. Відбуваються певні посягання на енергетичну галузь. Подекуди ворог досягає успіхів, це створює певну низку проблем», – каже Андрій Поліщук.

Як розповідає Андрій Поліщук, на Вінниччині є певні пошкодження обладнання. Протягом останнього тижня відбулись відновлювальні заходи. Тож, ситуація залишається напруженою, але стабільною та контрольованою.

«Що таке енергосистема в цілому. Це комплекс заходів починаючи з генерації електричної енергії і її передачі магістральними мережами і розподілом розподільчими мережами. От саме ми займаємось розподілом розподільчими мережами. Ворог вибрав підступну тактику і б’є по об’єктах генерації, тобто коли не буде що виробляти, то не буде що і розподіляти. Також ворог б’є по магістральним об’єктам передачі електроенергії, тобто розбиває зв’язки міжобласні, магістральні передачі, зв’язки між станціями», – пояснює він.

За поясненням енергетика, українська енергосистема за своєю конструкцією найпотужніша в Європі. Вона розгалужена потужна і захищена з точки зору надійності.

«В нас є резервація. Розбили один вузол перемикнулись на другий, розбили другий вузол ми перемикнулись на третій. І в нас є багато резервів і таке інше, і дуже треба постаратися, щоб енергетичну систему розвалити. І саме цим ворог і займається. На мій погляд, зараз треба всі зусилля, по-перше, на захист підстанцій. Я не назву критичними підстанції обленерго, критичні підстанції це магістральні. Саме вони надають в область електроенергію», – розповідає енергетик.

Енергетикам є багато роботи через підступність ворога

Ворог досягає певних цілей і завдає шкоди об’єктам енергетичної структури. І їх треба відновлювати. Як пояснює енергетик, самотужки Україні складно буде усе відновити.

«Ще є проблема, що навіть якщо на складі в Європі стоїть трансформатор, то його треба переробляти під українську специфіку. На сьогодні, на мою думку, постачання зброї надважливе, але не менш важливе постачання енергетичного обладнання», – наголошує директор АТ «Вінницяобленерго».

Розповів директор АТ «Вінницяобленерго» і про координацію підрозділів і служб, про ситуацію на Вінниччині. А також, про режим економії та чи варто його дотримуватись.

Більше дивіться у відео: