Урочиста церемонія спецпогашення відбулася 20 жовтня під час повітряної тривоги в одному з укриттів, у присутності вінницьких колекціонерів, туристичної спільноти та медіа. Ексклюзивну лімітовану серію марок виготовила «Укрпошта» на замовлення Офісу туризму Вінниці за мотивами роботи вінницької майстрині Наталії Дремлюги «Бойовий гусак-льотчик».

Подію приурочили відновленню діяльності Музею української марки ім. Якова Балабана у Вінниці. Це перший та єдиний музей історичної філателії в Україні, де представлена найбільша колекція українських марок у світі. Деякі з них існують в єдиному екземплярі.

Первісно погашення марки з «бойовим гусаком-льотчиком» планувалося на 13 жовтня, і вона символічно прибула у Вінницю напередодні, у той самий вечір, коли світ дізнався про героїчний подвиг військового льотчика, який, ризикуючи власним життям, врятував тисячі вінничан від ворожої атаки й успішно відвів пошкоджений літак від густонаселених районів. Уособленню героїзму українських пілотів, які захищають небо над нами, й була присвячена подія.

Придбати марку можна на благодійному онлайн аукціоні

На заході Офіс туризму Вінниці у співпраці з Фондом громади «Подільська громада» оголосив про старт благодійного аукціону з продажу марочного блоку «Бойовий гусак-льотчик. Вартові українського неба». Аукціон стартував онлайн на фейсбук-сторінці Visit Vinnytsia і триватиме до 23:59 год. 22 жовтня. Залучену суму направлять на закупівлю зимових спальних мішків для українських воїнів на передовій. Детальніше про це – за посиланням.

«В аукціоні бере участь один марочний блок. Всього таких випущено лише чотири, і більше накладів не планується, тому колекційна цінність його досить висока, – розповіла директорка КП «Офіс туризму Вінниці» Тетяна Маєвська. – Чому обрали саме “бойового гусака-льотчика”? По-перше, це ТОП наших продажів на платформі подарунків BYVI, а по-друге, це збірний образ, що уособлює авіаторів, наших героїв. До того ж Вінниця – столиця Повітряних Сил України, а наша майстриня Наталія Дремлюга – вінничанка. Тому абсолютно логічно, що на марці зобразили саме цей витвір».

Один з марочних блоків презентують льотчику-герою з позивним Karaya

Тетяна Маєвська зазначила, що один з марочних блоків передадуть самому льотчику-герою з позивним Karaya, а інший буде експонуватися в Музеї української марки імені Якова Балабана за адресою вул. Соборна, 26, тож всі вінничани і гості міста зможуть його побачити. Поштучно ж марки із зображенням гусака реалізовуватимуться через платформу подарунків BYVI – цю онлайн-крамницю в Instagram Офіс туризму створив спільно з кількома десятками локальних майстрів хендмейду.

«Хочу подякувати всім українським жінкам і чоловікам, які наближають нашу Перемогу у боротьбі з російськими окупантами. Бо перемогти у цій війні – це зараз наша історична місія і вікно можливостей для України. А такі події, як випуск нових марок та відновлення роботи музею, говорять про те, що ми потроху починаємо повертатись до життя. Маємо жити – бо заради цього, власне, і воюємо. І ми обов’язково переможемо!», – сказав директор Музею української марки ім. Якова Балабана Олександр Білецький.

Попередня публікаціяКоманди школярів та студентів запрошують до участі в інтелектуальному кубку Вінниці «Що? Де? Коли?»
Наступна публікаціяЗ понеділка у Вінниці розпочнеться опалювальний сезон