Захворіти на дифтерію можуть і діти, і дорослі. Дифтерійний токсин є одним із найсильніших у природі. Найчастіше проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюється щільна плівка і набряк слизових оболонок, що блокує дихальні шляхи і часто призводить до смерті.
Наслідки від дифтерії можуть бути:
▪ задуха від плівок у горлі;
▪ ураження серця;
▪ ураження нирок;
▪ ураження нервової системи.

Без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть із сироваткою залишається ризик смерті до 20% хворих. Запобігти дифтерії допомагають щеплення.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень вакцинація дітей і ревакцинація дорослих.

Вакцинація формує антитоксичний імунітет проти дифтерії, що убезпечує від розвитку тяжких форм і допомагає зменшити захворюваність.

Імунізація від дифтерiï входить до переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, а вакцинуватись можна безкоштовно відповідно до Національного календаря щеплень.

Безоплатне щеплення від дифтерії можна отримати звернувшись до педіатра чи сімейного лікаря.

Коли потрібно щепитися від дифтерії?

Дітей вакцинують у: 2, 4, 6, 18 місяців; 6 років  та 16 років. Дорослим необхідно робити ревакцинацію кожні 10 років. Першу з них – у 26 років.

Якщо дитина пропустила якусь дозу за графіком, зверніться до лікаря і якнайшвидше надолужте пропущені щеплення. Через пропущену дозу ревакцинації, не слід розпочинати серію вакцинації спочатку, незалежно від того, скільки часу минуло.

Що робити, якщо я не знаю, чи вакцинувався в дитинстві?

Тоді вам обов’язково треба отримати 3 дози вакцини: першу, через 1 місяць другу, через 6 місяців – третю. Наступна ревакцинація передбачена через десять років однократно.

Навіть якщо вас вакцинували в дитинстві, вводити додаткові дози безпечно, і це ніяк вам не нашкодить!

Попередня публікаціяУ Хмільнику внесуть до Книги Пошани та пам’яті Героя України Владислава Українця
Наступна публікаціяНа Вінниччині 126 нових випадків захворювання на COVID-19

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я