Вихованці зразкового ансамблю народного танцю «Квіти Поділля» Вінницького Міського Палацу мистецтв виступили на Міжнародному фольклорному фестивалі «Нестія» у місті Святий Влас (Болгарія). Ансамбль отримав диплом та кубок, а також – призові місця за виконання болгарського танцю «Речениця».

Викладачка ансамблю народного танцю «Квіти Поділля» Олена Солодських розповіла, що у колективу була перерва, пов’язана із карантином, а нині – з повномасштабною війною. Проте діти продемонстрували свою майстерність серед корінних носіїв культури цього танцю.

Так, учасниця ансамблю Анастасія Солодських у конкурсній програмі за виконання болгарського танцю «Речениця» посіла почесне друге місце серед дівчат. А серед хлопців третю сходинку здобув учасник ансамблю Кирил Кузнецов. Також зразковий ансамбль народного танцю «Квіти Поділля» виборов головну нагороду фестивалю.

Ще одна учасниця ансамблю – Вероніка Мирон отримала титул «Міс фестивалю».

«Коли ми демонстрували свою конкурсну програму, у той же день виступали два болгарських, сербський та румунський ансамблі. За віком вони старші за наших хлопців та дівчат, це студентські колективи. Але наші діти – молодці, справжні бійці, патріоти своєї країни. Всі номери пройшли на одному диханні під гучні оплески й вигуки «Браво!», – говорить викладачка ансамблю народного танцю «Квіти Поділля» Олена Солодських.

Як повідомила викладачка, для багатьох учасників ансамблю ця поїздка в Болгарію стала першою мандрівкою за кордон. «Виступ на міжнародному фестивалі дав для колективу великий стимул зростати у професійному сенсі, гуртуватися», – додає Олена Солодських.

Ансамбль народного танцю «Квіти Поділля» розпочинає оновлювати концертну програму для майбутніх перемог. Наразі тривають репетиції, адже їх запросили на виступ до Іспанії.

Зазначимо, що за понад 30 років існування, зразковий ансамбль народного танцю «Квіти Поділля» неодноразово ставав переможцем та володарем Гран-прі фестивалів як в Україні, так і за кордоном. Побував в 15 країнах світу, зокрема – на Міжнародному фестивалі у місті Виниця, що у Македонії. За роки творчої діяльності ансамбль випустив чималу кількість вихованців, які зараз працюють викладачами в міських музичних школах, школах мистецтв, танцівниками професійних шоу-груп в Україні та за її межами.

 

Попередня публікаціяУ Вінниці до Дня захисників і захисниць України відбудеться патріотична інтелектуальна гра БАТЛУМ – «Сила нескорених»
Наступна публікаціяУ Вінниці молодь запрошують до участі в інтерактивній мандрівці Україною