Умови війни – складні для виконання бюджету. Вони суттєво впливають на роботу бізнесу, сплату деяких податків та платежів. Але й у такій ситуації у Вінниці докладають максимум зусиль для підвищення фінансової стійкості територіальної громади.

Сьогодні, 11 серпня, під час засідання виконавчого комітету міської ради директорка департаменту фінансів Наталія Луценко прозвітувала про виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади за перше півріччя 2022 року. За звітний період до бюджету надійшло 2689,6 млн грн. А видатки складають 2125.4 млн грн.

«Результати виконання бюджету сформувалися під впливом економічних процесів, які відбуваються в умовах воєнного стану, що негативно впливає на бізнес. А також – враховуючи підтримку, яку бізнес отримав від держави та міської ради, наявність 87-ми суб’єктів господарювання, які розпочали діяльність на території громади в результаті релокації, наявність майже 40 тисяч тимчасово переміщених осіб, які знайшли прихисток в нашій громаді та ряд інших факторів. Все це разом формує бюджет і впливає на його видатки», – зазначила директорка департаменту фінансів Наталія Луценко.

За її словами основну роль у виконанні бюджету відіграє загальний фонд, який акумулював 96, 2 % всіх доходів, а це 2587,5 млн. грн. Основними бюджетоутворювальними податками загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, акцизний податок, податок на землю та податок на нерухоме майно, які разом акумулювали майже 98% всіх власних доходів загального фонду.

За словами Наталії Луценко, по окремих податках та платежах спостерігається зменшення надходжень у порівнянні з показником минулого року, що переважно пов’язано з воєнним станом. Зокрема, зменшились надходження по платі за землю, земельного податку з фізичних осіб, акцизному податку з виробленого та ввезеного пального.

Видатки бюджету за звітний період склали 2125.4 млн.грн. Їх зменшення також зумовлено воєнним станом. Відтак проводяться лише вкрай необхідні видатки, які забезпечують життєдіяльність громади. Серед основних споживачів бюджетних коштів залишаються такі галузі як житлово-комунальне господарство, транспорт та соціально-гуманітарна сфера. А характерною рисою видаткової частини залишається її соціальна спрямованість і пріоритетними при фінансуванні залишаються захищені статті бюджету.

«Сьогодні ми продовжуємо роботу над виконанням бюджету. Основне завдання, зважаючи на наявність викликів в умовах воєнного стану, – це наповнення бюджету, в тому числі шляхом створення нових робочих місць і, відповідно, умов для переміщення підприємств, релокації бізнесу на територію нашої громади. А також фінансування як планових видатків, які забезпечують функціонування бюджетної сфери, житлово-комунального господарства і транспорту, так і додаткових видатків, пов’язаних з воєнним станом», – зазначила Наталія Луценко.

Зокрема йдеться про створення місцевого матеріального резерву, проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків російських ракетних ударів, підготовку житлових будинків, бюджетних установ і закладів та інфраструктурних об’єктів до роботи в осісьо зимовий період в умовах війни.

А Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив на важливості надходжень до бюджету та ефективного використання коштів:

«Те, що ми направляємо на потреби цивільного захисту, підготовку до зими, відновлення будівель і приміщення, які постраждали внаслідок ракетного удару, 14 липня, – все це вимагає збалансованого підходу».

Попередня публікаціяДипломати з Великої Британії, Іспанії, Туреччини, Грузії, Китаю, Норвегії та Молдови відвідали Вінницю
Наступна публікаціяВінничан просять опізнати чоловіка на світлині з крамниці

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я