Home Відео Фермерське господарство на Вінниччині вкладає в соціальну сферу від 3 до 5 тисяч гривень з кожного гектару

Фермерське господарство на Вінниччині вкладає в соціальну сферу від 3 до 5 тисяч гривень з кожного гектару

0
Фермерське господарство на Вінниччині вкладає в соціальну сферу від 3 до 5 тисяч гривень з  кожного гектару

Про інвестиції в соціальну сферу, створення робочих місць та розвиток сільського господарства в умовах війни, розповів в інтерв’ю для телеканалу “Вінниччина” Петро Струсевич, керівник ФГ “ВЕЛЕС ВІТА”, співзасновник ГО «МИ – ВІННИЧАНИ».

Фермерське господарство на Вінниччині вкладає в соціальну сферу від 3 до 5 тисяч гривень з  кожного гектару  словами Петра Струсевича, фермерське господарство є бюджетоутворювальним, адже обробляє землю на території чотирьох колишніх сільських рад, а це шість населених пунктів. Наразі у господарства три з половиною тисячі гектарів.

«Ми утримуємо на сьогодні 6 тисяч триста п’ятдесят голів рогатої худоби, в тому числі 1500 корів. Продаємо на сьогодні 55 тонн молока. Крім корів ми утримуємо дві тисячі голів бичків, які в основному, здаємо на Козятинській м’ясокомбінат. Сімдесят відсотків ріллі, яку вирощують у господарстві йде на обслуговування тваринного комплексу.», – розповідає керівник фермерського господарства.

Забезпечує господарство і робочі місця для місцевих селян, а також вкладає кошти в соціальний розвиток населених пунктів, території яких обробляє господарство.

«З кожного гектару приблизно від трьох до п’яти тисяч ми вкладаємо в соціальну сферу. От в цьому році в селі Дружба ми побудували кілометр 300 метрів асфальтної дороги, це обійшлось нам у три мільйони гривень. В другому селі насипну дорогу зробили. Також, у цьому році побудували селі Попелюха асфальтну дорогу, довжиною кілометр 400 метрів. Не забуваємо ми і про садочки та школи. У нас працюють близько ста п’ятдесяти осіб», – каже пан Петро.

Попри війну у господарстві чудово розуміють, як від аграрного сектору залежить продовольча безпека держави, отже наразі господарство розвивається та збільшує потужності. Так у селі Попелюхи зараз будують ще одну тваринницьку ферму на дві тисячі голів ВРХ. А тиждень тому у другому селі почали проект будівництва другої тваринницької ферми на 800 голів.

Усі проекти соціальні та розвиткові, як розповідає фермер, господарство втілює власним коштом. І були б не проти отримати допомогу чи інвестиції.

На думку успішного господарника, інвестиції це шлях в майбутнє, адже якщо нічого не вкладати, то нічого і не буде.

«Хто буде вкладати в щось, в будівництво, в промисловість той і буде розвиватись, а хто буде плакатись і нічого не робити в того нічого і не вийде», – підкреслює фермер.

Більше дивіться у відеосюжеті.