В рамках підготовки до нового навчального року, спеціальні комісії продовжують обстежувати всі освітні заклади.

Про це повідомляють в ДСНС Вінниччини.

Про те, що школи можуть розпочати працювати офлайн стало відомо у травні, однак лише за умов гарантування безпеки як дітям, так і педагогам. А ще, кожен заклад має отримати дозвіл від місцевої влади та військової адміністрації.

Хоча, й проведені минулого тижня опитування головами територіальних громад та адміністраціями самих шкіл свідчить, що частина батьків не готова «садити» за парти своїх дітей та виступають проти офлайн навчання з урахуванням збройної агресії російської федерації. Та попри це, всі садочки та школи області мають мати облаштовані найпростіші укриття.

Тому, окрім участі у складі комісійних обстежень, надзвичайники області додатково проводять з керівниками громад та районних адміністрацій спільний моніторинг та надають методичні рекомендації щодо підготовки укриттів та створення безпечних умов перебування у них усіх учасників освітнього процесу.

Так, 1 серпня за окремим графіком моніторинг провели у п’яти громадах Тульчинського району, а саме в Піщанській, Студенянській, Томашпільській, Тульчинській та Крижопільській. В присутності директорів закладів, очільників громади та району рятувальники Вінниччини на чолі із начальником Головного управління ДСНС області Русланом Шевчуком вивчили чи відповідають потенційні сховища затвердженим стандартам, правилам та нормам.

«Не оминули увагою й питання техногенної, екологічної та пожежної безпеки. Оглянувши приміщення, які здебільшого переобладнали в укриття зі звичайного підвалу, більшості закладам вдалося досягти позитивного результату. Там не лише вирівняли підлогу, побілили вапном стіни та стелю, зробили додатковий евакуаційний вихід, а й розмістили спальні місця, елементарні дитячі меблі, біотуалети, облаштували зону для кухні та медичного пункту з найнеобхіднішими ліками. А також здійснили монтаж вентиляції та пожежної сигналізації», – йдеться в публікації.

Аудит триватиме до 14 серпня, всі роботи з організації безпекової ситуації для дітей будуть завершені до початку навчального року.

Як мають бути облаштовані укриття в освітніх закладах дав розʼяснення Освітній обмудсмен Сергій Горбачов.

Попередня публікаціяВінницька ОВА почала виплату трьох мільйонів гривень постраждалим від ракетного теракту
Наступна публікаціяНа Вінниччині відбувся аматорський баскетбольний турнір BASKET BAR 3×3