Тариф на проїзд у будь-якому транспорті містить у собі кілька складових, найбільша доля належить пальному. Під час війни ціна на дизельне паливо зросла більш ніж у двічі. Тож, щоб мати можливість надавати транспорті послуги вінничанам, “Вінницька транспортна компанія” надала до виконкому міської ради розрахунки щодо нового тарифу на проїзд в автобусах.

Сьогодні, 23 червня, він був відкоригований. Тож, з 1 липня вартість проїзду у цьому виді транспорту становитиме 12 грн. Ціна залишилась соціально орієнтованою, оскільки вона значно менша за економічно обґрунтований рівень. При цьому вартість електронних квитків тривалого користування залишається без змін.

Чинний тариф на перевезення пасажирів в муніципальних автобусах був затверджені майже рік тому та становив вісім гривень. Навіть на той час тариф був соціально орієнтованим і майже вдвічі меншим за економічно обґрунтований, який становив 18 грн, – повідомляє Вінницька міська рада.

Широкомасштабний наступ військ російської федерації спричинив стрімке зростання цін на паливно-мастильні матеріали. Як наслідок – в різних містах України оптимізують вартість проїзду в громадському транспорті. На минулому тижні за зверненням перевізників у Вінниці відкоригували тарифи на проїзд у маршрутках “Вінницька транспортна компанія” також звернулась щодо перегляду паливної складової у діючому тарифі на перевезення пасажирів муніципальними автобусами.

У Методиці розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту йдеться, що ціна проїзду переглядається в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%. Вартість бензину А-92 зросла на 107 %, А-95 – на 153 %, дизпалива – на 148 %, ціна газу зросла на 156 %. Враховуючи зазначені обставини, підприємство здійснило розрахунки щодо перегляду паливної складової у діючому тарифі на перевезення пасажирів в автобусах. З урахуванням нової ціни на паливно-мастильні матеріали розмір соціально орієнтованого тарифу на перевезення пасажирів склав мінімум 12 грн на одну поїздку, – каже Генеральний директор “Вінницької транспортної компанії” Михайло Луценко.

 

Попередня публікаціяУ Вінниці Червоний Хрест України роздає переселенцям ваучери
Наступна публікаціяУ Вінниці дітей запрошують на безкоштовні заняття у міську дитячо-юнацьку спортивну школу №2