Під час війни Немирівська громада згуртувалась щоб зробити усе для Перемоги

Війна згуртувала громади Вінниччини, це переконливо доводить приклад Немирівської громади. Про війну, згуртованість, взаємодопомогу та велику роботу на Перемогу розповіла в інтерв’ю координаторка ГО «МИ – ВІННИЧАНИ», депутатка Немирівської міської ради Галина Павленко.

За словами Галини Павленко, вже у в перші дні війни пори розгубленість вдалось проводити велику роботу і залучити більше шести сотень донорів, які готові були здати кров на потреби постраждалих та поранених.

«Просто без упину телефонували люди і пропонували, що вони можуть приїхати, прийти сім’ями, родинами, колективами та здати кров. Вже тоді було зрозуміло, що громада згуртована. Спільна біда зробила нас дружніми, як ніколи», – каже пані Галина.

Як розповідає координаторка ГО «МИ – ВІННИЧАНИ», в якийсь момент всі люди й знайомі й не знайомі, які несли допомогу на блокпости, допомагали, організовували стали рідними. Виникало відчуття спорідненості з усіма. На підтвердження своїх слів вона розповідає один випадок:

«Ми приїхали з зовсім незнайомою людиною, спочатку ми з нею готували їсти в неї вдома, а потім приїхали в місце де молодь і батьки цієї молоді робили коктейлі (запальні суміші РЕД.). А це була вчителька і вона приходить, а там багато її випускників її учнів, вони всі заклопотані. Всі роблять свою справу, вони на нас не зважають. Вона каже, «Слава Україні!». І цей гурт весь відповідає, «Героям Слава!» і від цього просто йдуть мурахи по шкірі. Це такі відчуття, які треба ставити у скарбничку почуттів і запам’ятовувати на все життя», – пригадує Галина Павленко.

Розповіла пані Галина і про створення волонтерського центру у Немирівській територіальній громаді.

«Цей центр був створений дуже органічно. Просто люди однодумці робили свою справу, а потім ми зрозуміли, що якщо разом згуртуватись і робити кожен те що він може найкраще то результат буде ліпший. І таким чином з’явився єдиний волонтерський центр Немирівської громади», – розповідає координаторка.

За її словами, у центрі залучено багато молоді. Пані Галина переконана, що з такою молоддю на Україну чекає світле майбутнє. Адже юнаки та дівчата чергували в центрі цілодобово і були готові робити усе для Перемоги, усе для допомоги.

«В нас два місяці цей центр не закривався ні на одну хвилину. Коли відновилось навчання, в перервах між розвантаженням та завантаженням бусів вони сідали робили практичні роботи, робили лабораторні роботи. І просто збоку послухати їх розмови, як вони говорять про Україну, як вони говорять про історію України…. Просто коли відчуваєш втому приходиш в портал і слухаєш, як ця молодь говорить і хочеться жити, і хочеться щось робити. І ти розумієш, що в тебе не має шансу десь помилитись і треба вкластись на максимум», – каже Галина Павленко.

Крім молоді участь у волонтерських роботах брали люди різного віку і статків. Кожен намагався допомогти бодай чимось. Люди похилого віку з невеличкої пенсії примудряються нести щодня хоч щось. І цей приклад єднання і взаємодопомоги дійсно вражає.

Більше дивіться у повній відео версії інтерв’ю ↑

 

Попередня публікаціяУ Вінниці організатори благодійної лотереї зібрали кошти на автівку для ЗСУ
Наступна публікаціяЧемпіонці світу, вінничанці Мар’яні Шевчук та її тренеру призначили стипендію Президента