Вінницька обласна військова адміністрація отримала вісім Starlink від держспецзв’язку.

Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбук голова ОВА Вінниччини.

Від початку війни Україна отримала тисячі пристроїв Starlink для використання на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури.

Супутники Ілона Маска забезпечують Україну стабільним інтернетом. Starlink, який задумувався як цивільний проєкт, тепер допомагає українським військовим управляти дронами для боротьби з російськими танками і позиціями.

Starlink дає можливість залишатися на звʼязку там, де немає альтернатив – стаціонарний та мобільний інтернет не працює: унаслідок воєнних дій чи відключення енергопостачання. Або ж, коли взагалі немає покриття.

До речі, 20 квітня за ініціативи Держспецзв’язку у співпраці з командою Віцепрем’єр-міністра України Михайла Федорова Національна комісія дозволила використання терміналів Starlink усім охочим на період воєнного стану.

Starlink – це пристрій індивідуального використання. Це – не базова станція мобільного оператора, до якої можуть під’єднатися всі охочі й просто отримувати інтернет. Кожен пристрій належить комусь, і саме його власник визначатиме, як він буде користуватися цим інтернетом – самостійно чи поділиться із сусідом. Фактично – це як роздавати інтернет зі свого телефону: ви платите оператору за пакет послуг і можете поділитися інтернетом з людьми, які поруч із вами.

Попередня публікаціяУ Вінниці переселенцям пропонують безкоштовні тренування з бадмінтону
Наступна публікаціяНа Вінниччині провели в останню путь воїна-захисника з Вапнярки