На Вінниччині від Гайворона до Бершаді відбувся престур на старовинному паровозі. Вчора 6 травня для приваблення туристичного потенціалу Вінниччини та Кіровоградщини за наявності унікальної вузькоколійки Укрзалізниця провела унікальний тур для журналістів та поціновувачів залізниць.

Нагадаємо, що Гайворонська вузькоколійка проходить від Гайворона через Бершадь аж до Рудниці, що у Вінницькій області. Шлях повного маршруту складає 78 кілометрів. Побудована вузькоколійка була понад 130 років тому. Вона досі приваблює своєю унікальністю туристів з різних куточків України та світу.

У 2020 році через карантин рух залізниці був припинений, а вже у 2021 поціновувачі залізниць провели кілька заходів з метою привернення уваги до проблем бездіяльної вузькоколійки та відновлення руху. До них доєдналися місцева влада Гайворона і представники Вінницької та Кіровоградської облради. Це були замовлені поїздки вузькоколійним поїздом під паротягом і навіть зробили «вузькоколійний фестиваль» у Гайвороні.

Цього ж разу 6 травня керівник напрямку вузькоколійних залізниць Олег Заблудовський та представники Укрзалізниці організували престур для поновлення популяризації та приваблення туристів та переселенців у найважливішу для Кіровоградщини та Вінниччині унікальної залізниці на якій курсують рідкісні історичні одиниці техніки.

Журналісти та фанати залізничних мандрівок с різних міст України змогли побачити легендарний паровоз, дрезину на базі автомобіля «ЗІМ», музей краєзнавства, виступ народного колективу та багато цікавого. Всіх гостей пригощали смачною юшкою, смаженою картоплею з м’ясом, яєчнею з лопати яку робили в топці паровоза так багато ще чим.

Наразі новопризначений приміський потяг №6271/6274 перевозить майже сімдесят пасажирів. Це досить гарний результат, враховуючи, що друга пара поїздів по базарним дням була скасована понад 3 роки тому і люди вже відвикли. Поступово заселеність «кукушки» буде зростати. В потязі місцеві жителі везуть товари для продажу на базарі, хтось везе куплені продукти, навіть зустрічаються пасажири з велосипедами.

Гайворонська вузькоколійка продовжує жити, розвиватися й виконувати надважливу соціальну та стратегічну функцію у цей непростий для нашої залізниці та всієї країни час.

Додатковий денний потяг №6271/6274 курсуватиме щовівторка, щоп’ятниці та щонеділі, у його складі тепловоз та два пасажирські вагони. Відправлятиметься потяг зі станції Гайворон об 11:03 годині. Прибуття на станцію Рудниця Вінницької області о 14:48, відправлення у зворотному напрямку о 15:52, прибуття в Гайворон о 19:59.

Попередня публікаціяУ Вінниці відновлять свою роботу VinSmart центри для вінницької малечі
Наступна публікаціяУ Вінниці 8 та 9 травня поліція буде працювати у посиленому режимі

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я