15 років ув’язнення за перехід на бік ворога – прокуратура домоглася максимального покарання за держзраду.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

За результатами підтримання прокурорами публічного обвинувачення Вінницький міський суд визнав винним та засудив громадянина України за державну зраду, саме – перехід на бік ворога в умовах воєнного стану (ч. 1 ст. 111 КК України).

Встановлено, що 55-річний чоловік, який фактично проживав на тимчасово окупованій території України – так званій «ДНР», знаючи про запровадження в Україні воєнного стану у зв’язку зі збройною агресією росії проти України, 24.02.2022 без примусу з боку терористів «ДНР» прибув до військового комісаріату у м. Макіївці Донецької області для добровільної мобілізації.

«Доброволець» був внесений до особового складу зс рф, отримав посаду старшини та звання прапорщика (аналогічні раніше мав у лавах Збройних Сил України), а також – стрілецьку автоматичну зброю та військову форму зразка зс рф.

Після цього він разом з іншими військовослужбовцями вибули з тимчасово окупованої території Донецької області на підконтрольну Україні територію для участі у бойових діях.

У ході бойового зіткнення зі Збройними Силами України на території Миколаївської області засуджений з поплічниками були захоплені в полон українськими військовими та доставлені до правоохоронних органів. Судом підтримано позицію прокурора щодо обґрунтованості висунутого обвинувачення, достатності представлених доказів та призначено максимально можливу міру покарання – позбавлення волі на строк 15 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Це перший вирок за наслідками судового розгляду низки обвинувальних актів за ч. 1 ст. 111 КК України, переданих до суду Вінницькою обласною прокуратурою.

Попередня публікаціяВінничани та переселенці можуть подивитись прямі ефіри з різними корисностями. Розклад
Наступна публікаціяУ Вінниці тривають планові ремонти електромереж, на кількох вулицях можливі відключення світла. Адреси

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я