За минулу добу на території Вінницької області підрозділи ДСНС здійснили 174 виїзди, 126 з них на ліквідації пожеж, де 109 – це загоряння в екосистемах на площі понад 130 га

Попри постійні заборони та застереження рятувальників ДСНС та екологів, жителі міста та області масово спалюють суху траву, листя та сміття на полях та приватних ділянках.

Вогонь залишають без нагляду, створюючи загрозу для людей, тварин, сусідніх будівель та ліній електропередач. Саме через ігнорування застережень надзвичайників і трапляються трагічні випадки. Так сталося і з мешканцями селища Тиврів та с.Чудинівці Хмільницької ТГ, двоє чоловіків внаслідок загоряння на відкритій території отримали опіки.

«Мотиви у «паліїв» різні – це і «добрі» наміри допомогти швидше вирости свіжій траві, і звичка (не знаю чому, але усі так роблять), і задоволення (красиво, подобається грати з вогнем, нагадує дитинство, романтично, пов’язано з весною), і приймання агротехніки (спрощення праці, позаяк якщо спалити сухостій – стару траву і гілки, не потрібно прибирати сміття і суху траву граблями вручну).

В результаті – трава горить практично скрізь…

Невже свідомість вінничан кудись зникла? Громадо, підіймайтеся, не давайте спалювати нашу землю малорозумним людям!

Не бійтеся, повідомляйте про паліїв, фотографуйте їх та передавайте інформацію до працівників поліції.

Порушники мають нести відповідальність!», – звертаються до жителів області працівники ДСНС Вінниччини.

Попередня публікаціяЛікарням Вінниччини волонтери з Польщі подарували неонатальний інкубатор для немовлят
Наступна публікаціяУ Вінниці спортивні школи міста проводять онлайн-тренування