Здоров’я вагітної жінки та її майбутньої дитини — пріоритет Програми медичних гарантій. Тому від самого початку вагітності пацієнтці надається цілий спектр безоплатної медичної допомоги. А ведення вагітності в амбулаторних умовах акушером-гінекологом виділене в окремий пакет медичних послуг.

Гінеколог призначає пацієнтці усі необхідні аналізи і тести, здійснює огляд за допомогою УЗД, оцінює стан плоду, визначає різноманітні фактори ризику, готує до пологів, допомагає з навичками догляду за дитиною тощо.

Наголошуємо, що ці послуги надаються тільки амбулаторно. НСЗУ платить за них 762 гривні на місяць за кожну пацієнтку. Але якщо пацієнтка потребує госпіталізації, гінеколог направляє її в стаціонар. Там пацієнтка отримає усю необхідну медичну допомогу також безоплатно. Але в рамках стаціонарного пакета.

Як отримати медичні послуги безоплатно:

за направленням лікаря первинки, з яким укладена декларація;

за направленням лікуючого лікаря;

за самозверненням пацієнтки до акушера-гінеколога (якщо є декларація з лікарем первинки).

У які медичні заклади можна звертатися:

Таких закладів наразі понад 540, побачити їх можна на дашборді (https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts), обравши групу послуг “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”.

Детальніше про перелік безоплатних послуг можна прочитати на сайті НСЗУ https://bit.ly/33kNpSK.

Попередня публікаціяВінничан запрошують на комедійну виставу «Граємо в дурня»
Наступна публікаціяМедичну допомогу при гострому інфаркті міокарда вінничани отримуватимуть безкоштовно

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я