Вінницька міськрада не передбачила в бюджеті на 2022 рік коштів на часткове відшкодування вартості харчування школярів початкових класів.

За новою реформою шкільного харчування, батьки можуть обирати порції вартістю 10 чи 20 гривень. Також є пакет на 25 чи 30 гривень. За харчування батьки мають сплатити 100% вартості. Це не стосується лише батьків дітей пільгових категорій, яких у Вінниці – 4 121 дитина.

Отже, на відміну від минулого року коли коштом міського бюджету компенсували 7 гривень на харчування учнів початкових класів, цьогоріч батьки можуть сплатити повну вартість, чи відмовитись від харчування.

Журналісти сайту «Політарена” проаналізували деякі цифри з бюджетних видатків Вінницької громади та порівняли з практикою інших міст. У Вінниці харчування, близько 13 тисяч дітей 1-4 класів, обійшлося б приблизно в 16, 5 мільйонів гривень. Між тим, у столиці де дітей значно більше Київрада повністю оплачує харчування учнів початкової школи. 42 мільйони витратять у Чернівцях на харчування дітей в дошкільних навчальних закладах, учнів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та технікумів. Безкоштовні сніданки для дітей у Полтаві за 35 грн. Безкоштовне харчування й у Львові. У Хмельницькому батьки оплачують обіди, але міська влада повністю бере на себе оплату сніданків.

Навіть прифронтовий Краматорськ спромігся забезпечити пайову (50% / 50%) оплату харчування в школах

«Відповідно до чинного законодавства, муніципальна влада може, але не зобов’язана здійснювати такі видатки. Але цифри все ж можна проаналізувати.

Видаткова частина бюджету Вінниці на 2022 рік складає 5 млрд 767 млн – це, до речі, більше, ніж бюджет всієї Вінницької області – 4 млрд 572 млн.

Якби діти вінничан, які навчаються у 1-4 класах (приблизно 13 тисяч), отримували компенсацію з міського бюджету у 7 грн за обід, то за 175 навчальних днів у 2021-2022 навчальному році міська влада збідніла б аж на 16,5 млн гривень.

Для порівняння, стільки ж 16 млн 657 тис. міськрада Вінниці проводить за статтею видатки на «Іншу діяльність у сфері державного управління», де 5,3 млн грн витрачаються на «Нагородження відзнаками міського рівня, організацію і проведення урочистих та інших заходів у населених пунктах, що входять до Вінницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки». Ну, тобто на свята та фуршети», – йдеться в публікації.

Попередня публікаціяНова станція швидкої допомоги, яку нещодавно урочисто відкрили у Вінниці, досі не працює
Наступна публікаціяВ дві лікарні на Вінниччини передали кисневі концентратори коштом посольства Австралії

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я