У вінницькому Міському освітньо-аналітичному центрі допомоги “Ветеранський простір” відбулась презентація проєкту-вистави молодіжного документального театру “Посеред вогненно-червоних квітів дикого маку…”.

Про це повідомляє телеканал Віта.

Основою для вистави стане щоденник загиблого 19-річного добровольця Євгена Костюка з Вінниці. Сценарій напише режисерка Наталя Доляк, яка також займатиметься постановкою вистави.

Сама ідея народилась рік тому під час обговорення заходів, присвячених пам’яті загиблих захисників України. Представники “Автомайдан “Вінниччина” у партнерстві з Ветеранським простором хотіли спланувати заходи, які б залучали і молодь, і ветеранів як активних учасників пам’ятних подій.

Головна ідея проєкту — засобами сучасного мистецтва розповісти про два різні світи, які між собою перетинаються: мирне життя тих, хто про війну знає тільки з новин, і бойовий досвід молодих людей, які в цій війні брали безпосередню участь, захищаючи незалежність України, — розповіла голова “Автомайдан “Вінниччина” Таїса Гайда.

Крім щоденника загиблого добровольця Євгена Костюка, основою для написання сценарію також стануть розповіді ветеранів та уривки з роману Еріха Марії Ремарка “На Західному фронті без змін”.

Документальний театр відрізняється від звичайного тим, що постанова створюється на основі лише документальних свідчень. У кожного героя є свій реальний прототип. Історію сучасної російсько-української війни ми накладемо на історію ремарківського роману. Поки я бачу канву сюжету такою — буде три дії: власне війна, госпіталь та поле з маками, що символізуватиме затишшя. Усе це буде наповнене розмовами воїнів між собою, — додала Наталя Доляк.

Планується, що робота триватиме 6 місяців. Прем’єра відбудеться у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі імені Садовського. На неї будуть запрошені учасники бойових дій та родини загиблих військових з Вінницької області, — повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяInform.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я