Вінничани почнуть святкувати 23 серпня, у День Державного Прапора України. О 9:00 годині розпочнеться церемонія підняття державного стяга на Замковій горі. Велетенський прапор у 150 кв м піднімуть над Вінницею.

Вже о 13:00 в Центральному парку розпочнеться XIII обласний фестиваль народного мистецтва «Скарби Поділля».

О 20:00 на Європейській площі Центр історії Вінниці презентує проєкт «Вінниця. Україна. Незалежність», присвячений історії свята та українській державі. Кінотеатр «Родина» запропонує переглянути тематичний фільм просто неба.

День Незалежності України

24 серпня, у 30-ту річницю Незалежності України, усіх загиблих за державу воїнів вшанують біля пам’ятного знаку Небесній Сотні та загиблим Героям АТО/ООС на Європейській площі.

О 10:00 на площі Європейській розпочнеться фестиваль «На захисті незалежності». Тут працюватиме виставка історичної та сучасної військової техніки, зброї, одностроїв. Також на площі Європейській відбудеться покладання квітів до пам’ятного знаку Небесній Сотні та загиблим Героям АТО/ООС і до мультимедійної Стели Пам’яті, яку відкрили шість років тому саме на День Державного Прапора України.

Цього ж дня, на вінничан після дворічної перерви чекає фестиваль сучасного українського мистецтва «Подільська пектораль».

У рамках фестивалю сучасного українського мистецтва «Подільська пектораль». планують провести фестивалі «Рогозоплетіння», «Лялька-мотанка» та «Подільська витинанка». Також відбудуться виставки декоративно-прикладного мистецтва від майстрів з різних куточків міста та області та від учасників Всеукраїнського пленеру гончарів.

Біля водограю «Мушля» в рамках проєкту «Коло майстрів» пройдуть майстер-класи від митців народної творчості, зокрема: з вишивки, полімерної глини, виготовлення ляльки-мотанки, виробів з бісеру та прикрас.

Історичні реконструктори та викладачі кафедри етнології ВДПУ в рамках проєктів «Краса Незалежності» та «Сила Незалежності» продемонструють спадковість мілітарної традиції та вбрання. Будуть представленні експонати від епохи Великого Князівства Литовського до сучасності.

О 15:00 розпочнеться концертна програма «Україна єдина!». Участь у ньому візьмуть народний ансамбль танцю «Барвінок» та кращі народні аматорські колективи Вінницької міської територіальної громади. Також виступатимуть Вінницький академічний міський камерний хор ім. В.Газінського, а також Вінницький естрадно-духовий оркестр «ВінБенд». Для вінничан співатимуть гурт «SUNRISE», вихованці зразкової муніципальної майстерні естрадного мистецтва «Зоряна мрія» та фіналіст шоу «Голос країни» Олександр Онофрійчук.

Святкування 30-ї річниці Дня Незалежності триватиме до 21:00 години.

Організатори закликають вінничан відповідально віднестись до святкування Дня Прапора і Дня Незалежності та виконувати рекомендації МОЗ України щодо участі у масових заходах.

 

Попередня публікаціяНа Вінниччині 52 нових хворих на COVID-19
Наступна публікаціяУ півмарафоні «Вінниця біжить» зареєструвались 900 учасників

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я