Пилок амброзії викликає в людей захворювання на поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити. В пилку амброзії містяться особливі білки – антигени Е і К, які через слизову оболонку потрапляють до лімфи і крові, спричиняючи захворювання.

“Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої як для сільського господарства, так і для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з найважливіших завдань всіх землекористувачів. Механічне скошування рослин амброзії полинолистої застосовують після початку її цвітіння, коли зрізана рослина вже не здатна утворити продуктивні стебла і гине. Поза межами населених пунктів ефективним є застосування гербіцидів”, – розповідають у Держпродспоживслужбі.

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області закликає землевласників, землекористувачів та територіальні громади долучитись до заходів боротьби з амброзією полинолистою на території Вінницької області. Дуже важливо знищувати амброзію там, де ви живете, працюєте або навчаєтесь.

 

Попередня публікаціяДе та якими вакцинами від COVID-19 можна буде вакцинуватись в суботу та неділю у Вінниці
Наступна публікаціяУ Вінниці супермаркети зобов’язали провести прибирання та забрати небезпечні страви з кулінарії

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я