Щоб запобігати харчовим отруєнням, фахівці Держпродспоживслужби провели 11 моніторингових обстежень супермаркетів Вінниці, перевіряли наявність в асортименті кулінарії заправлених салатів.

Такі перевірки зробили тому провели тому що, ще на початку липня керівники мереж супермаркетів отримали лист, про заборону продажу кулінарних страв, які є небезпечними в літню пору року – паштетів, заливних, млинців з сиром із непастеризованого молока, фаршированих страв з риби та птиці, дикорослих грибів та  заправлених салатів.

Згідно з листом керівники супермаркетів мають вжити заходи щодо:

Проведення поточних ремонтних робіт фасаду, виробничих та допоміжних приміщень, розвантажувальних майданчиків, мереж водогону та каналізації, систем вентиляції. Приведення в належний санітарний стан прилеглих територій, сміттєзбиральних  майданчиків.

Відповідно до графіків проведення санітарних днів, своєчасно та із застосуванням мийних, знежирюючих та дезінфекційних засобів проводити генеральне прибирання приміщень супермаркету та території, з її поливом в літній час.

Для забезпечення контролю температурного режиму при зберіганні та реалізації харчових продуктів, все холодильне обладнання забезпечити повіреними термометрами, а складські приміщення – психрометричними гігрометрами з позначкою про калібрування.

При виготовленні кулінарних виробів дотримуватись поточності технологічного процесу, технологій приготування та відпуску готових страв, термінів їх реалізації.

Для контролю якості власних кулінарних виробів та відповідності води водопровідної ДСАНПІНу №2.2.4-171-10 укласти угоди з акредитованими лабораторіями для проведення лабораторних досліджень. Забезпечити реалізацію готових страв власного виробництва при наявності забірних листів з зазначенням дати, часу виготовлення, терміну реалізації та сертифікатів відповідності на сировину, якісних посвідчень, декларацій виробника, ветеринарних свідоцтв, товарно-транспортних накладних. Супровідну документацію необхідно зберігати протягом 6 місяців.

Забезпечити маркування та надання відповідної інформації щодо інгредієнтів кулінарних страв.

З врахуванням правил товарного сусідства, створити умови зберігання харчових продуктів, товарів повсякденного вжитку, побутової хімії в торговельному залі та складських приміщеннях.

Забезпечити виробничі дільниці кулінарного цеху достатньою кількістю промаркованого розробного інвентаря, цехової тари, прибирального інвентаря та використовувати згідно з маркуванням. Суворо дотримуватись режиму миття інвентарю та кухонного посуду.

Миття кухонного посуду та розробного інвентарю проводити в двосекційній ванні: посуд вивільняють від залишків харчів щіткою; 1 гніздо – миють  мочалками в воді з температурою не нижче 40С з додаванням мийних засобів; 2 гніздо – ополіскують проточною водою з температурою не нижче 65С; просушують в перевернутому вигляді на решітчастих полицях.

Як повідомляють у Держспоживслужбі, станом на 07.07.2021р. керівники супермаркетів міста забезпечили виконання вимог вищезазначеного листа в повному обсязі, окрім адміністрації супермаркету ТОВ “ЕКО” (просп. Коцюбинського, 70), де під час моніторингового обстеження виявлено холодний суп “Окрошка” в холодильній вітрині відділу кулінарії, який був знятий з реалізації.

Попередня публікаціяЗнищуйте якщо побачили. Держспоживслужба Вінниччини попередила про цвітіння амброзії
Наступна публікаціяВосени у Вінниці відбудеться XXV Vinnytsia Jazzfest-2021

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я