Серія книжок “Скарби українського фольклору”, що виходить друком у видавництві “Літера ЛТД”, презентували поціновувачам національного фольклорного мистецтва під час проведення V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу фольклорних колективів на приз Гната Танцюри. 

Місце першої презентації серії у Гайсині було обрано не випадково, адже саме діяльність видатного українця Гната Танцюри підштовхнула упорядника серії етнографа та фольклориста Миколу Дмитренка та директора видавництва “Літера ЛТД” Сергія Макаревича до створення такого потужного видавничого проєкту. 

“Збереження національної культурної спадщини дуже важливо задля самоідентифікації нашого народу, розбудови нашої держави. Підґрунтям розвитку професійного мистецтва, що ідентифікує нашу націю в сучасному світі є багатий і різноманітний український фольклор. Його збереження й популяризація – невід’ємна складова розбудови держави Україна. Саме тому для  видавництва «Лiтера ЛТД» започаткування серії було вкрай важливою та почесною місією. Тим більше, що її вихід був приурочений до 30-річча Незалежності України”, – зазначив директор видавництва “Літера ЛТД” Сергій Макаревич. 

 Наразі серія “Скарби українського фольклору” складається з трьох томів:
І том — «Пісні Явдохи Зуїхи», зібрані видатним фольклористом Гнатом Танцюрою пісні у виконанні Явдохи Зуїхи.
ІІ том — «Українські народні nісні в записах Гната Танцюри»
продовжує видання спадщини Гната Танцюри. Це зібрана ним унікальна колекція пісенного фольклору різних жанрів. До тому включено також опис обряду весілля, записаний Танцюрою в селі Зятківцях на Вінниччині.
ІІІ том — «Українські народні казки», — це найповніша сучасна науково-популярна збірка українських народних казок різних жанрів у записах XIX – початку XXI ст.
 
Зважаючи на важливість серії для українців, які присвятили свої життя збереженню національних традицій, видавництво “Літера ЛТД” вирішило долучитися до відзначення переможця конкурсу та презентувати йому сертифікат на отримання трьох перших томів серії. Отже, за результатами конкурсу, першим володарем неоціненного тритомника став народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Кумасі», який з точки зору журі максимально відтворив народні традиції представленого колективом регіону.

“Для нас діяльність Гната Трахимовича Танцюри є стимулом для життя та творчості. А постать Явдохи Зуїхи надихає наш колектив до дій та врешті привела до перемоги. Ми вважаємо, що персоналії Танцюри і Явдохи Зуїхи є ідеальним зразком в історії світової фольклористики, коли гармонійно поєднались надзвичайна обдарованість народної співачки й ентузіазм та віртуозність талановитого збирача. Тому “скарби українського фольклору” від Танцюри та Зуїхи, що були дбайливо зібрані у палітурках подарованої нам серії книжок є безцінним та вкрай важливим подарунком”, – підкреслила керівниця народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Кумасі» Ніна Бистріцька.

Звертаємо увагу на те, що серія “Скарби українського фольклору” є доповненим не друкованими раніше творами перевиданням серії «Українська народна творчість».  Серія «Українська народна творчість» вийшла у світ на початку 1960-х років. Науковими редакторами, авторами передмови та упорядниками серії є знані фахівці, провідні наукові співробітники Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології iм. М. Т. Рильського. Видання серії адресовані широкій аудиторії, зацікавленій у вивченні історико-культурної спадщини України, науковців та мистецтвознавців.

Попередня публікаціяНа Вінниччині відкриють Барнхаус центр для дітей, які постраждали від насильства
Наступна публікаціяГолова Вінницької ОДА дасть прес-конференцію на тему “Рік на посаді”

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я