Світлини з реставраційних робіт оприлюднили у міськраді Вінниці. Наразі триває II етап ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки історії національного значення музею-садиби ім. М. Коцюбинського. В цьому році передбачається виконати роботи по відновленню адмінбудівлі музею.

У музеї-садибі Коцюбинського тривають ремонтно-реставраційні роботи. Реконструкцію унікальної пам’ятки розпочали минулого року. Перший етап завершений – вже відреставровані головні меморіальні будівлі. Це хата, де народився письменник, а також комора та сторожка, які родина Коцюбинських використовувала у господарстві. Зараз триває друга черга реконструкції – капремонт адмінбудівлі. Після зими робітники приступили до утеплення фасаду.

Будівельна бригада вже частково перекрила та підсилила дах, зробила гідроізоляцію та бетонну стяжку підлоги у самому приміщенні. Замінені системи водопостачання та опалення, встановлені нові енергоощадні вікна та вхідні двері. Стару веранду демонтували та підготували фундамент під нову споруду. Окрім того, виконуються внутрішні та електромонтажні роботи.

В адміністративному приміщенні не лише працюють наукові співробітники закладу, тут традиційно відбуваються виставки, мистецькі презентації та заходи. А також є фондосховище, в якому зберігається понад 10 тисяч музейних предметів, серед яких і цінні меморіальні експонати.

Осучаснити адміністративну будівлю мають до осені. Далі буде завершальний етап реконструкції – благоустрій території музейного комплексу. Планують, зберегти зелену оазу посеред міста та зробити її більш привабливою для містян та туристів. А інтеграції музейного простору у міський, проведуть архітектурний конкурс «Коцюбинський вдома». Тож надалі перетворення зазнає і площа біля пам’ятника письменнику.

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (кирпичная стена и на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (на открытом воздухе и дерево)

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

Попередня публікаціяНа Вінниччині в 2021 році на приватизацію підуть заводи та кар’єри
Наступна публікаціяНа Вінниччині стартувала акція «Створюємо ліси разом»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я