Про це йдеться в заяві очільниці Вінницького обласного осередку партії “Слуга народу”, народного депутата Ірини Борзової.
У заяві в соцмережі очільниця президентської партії у Вінницькій області написала:
“В Україні єдина державна мова – українська. Про це треба нагадувати депутатам Ладижинської міської ради, які напевно «загубились», в якій країні живуть?”

Мова йде про скандальний регламент Ладижинської міської ради, де майже всі депутати (окрім двох – Іван Котик та Андрій Скакодуб “Партія Вінничан”) проголосували за двомовність. Регламент фактично дозволяв доповідати на сесії на російській мові і т.д.

Відтоді представники місцевої “Партії вінничан” надали цій історії розголосу через ЗМІ та звернулись зі скаргою на дії виконкому Ладижинської міської ради до мовного омбудсмена.

Читати: Скандал через російську мову в міській раді на Вінниччині набирає обертів

Ірина Борзова категорично засудила порушення законодавства України та нагадала механізм відкликання місцевих депутатів.
На уточнення “Партії Вінничан” в коментарях під заявою політикині:
“Так ваша фракція “Слуга народу” в Ладижинській міській раді одноголосно (!)голосувала за російську мову. Багнюк, Грінченко і Залепа – “за”. Лише двоє депутатів від “Партії Вінничан” голосували проти. Вони і підняли цю тему в ЗМІ та звернулись до мовного омбудсмена”.
Ірина Борзова уточнила, що засуджує такі дії своїх однопартійців.
“Партія Вінничан так , і я як голова обласної партії та народний депутат і громадянка України категорично засуджую це рішення. Але було б чесно писати , що рішення підтримали і інші партії . Такі як Європейська солідарність та Стратегія Гройсмана”, – пояснила свою позицію Ірина Борзова.

Нагадаємо, раніше ми писали, що депутати від “Партії Вінничан” звернулись до мовного омбудсмена з проханням встановити відповідні норми для української мови в Ладижинській міській раді. 

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я