В патрульній поліції Вінниччини розповіли, про нові розміри штрафів та посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху та ДТП.

Вчора, 16 лютого, Верховна Рада України підтримала законопроєкт №2695 щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. Проголосували за — 325 народних депутатів.

Ухвалені зміни передбачають посилення відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Вперше: штраф 17 тисяч гривень і позбавлення права керування ТЗ на один рік.

Повторно протягом року: штраф 34 тисячі гривень + позбавлення права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого, або адмінарешт на десять діб з позбавленням права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого.

Двічі протягом року: штраф 51 тисяча гривень + позбавлення права керування ТЗ на десять років з конфіскацією ТЗ, або адмінарешт на п’ятнадцять діб з позбавленням права керування ТЗ на десять років, з конфіскацією ТЗ.

В контексті керування у стані сп’яніння усуваються прогалини і застарілі норми радянських часів, які передбачали звільнення від відповідальності у зв’язку із малозначністю, передачу справи на розгляд трудового колективу чи закриття такої справи за проходженням строків (строк розгляду буде складати 1 рік).

Збільшення штрафу за перевищення максимально дозволеної швидкості більше, ніж на 50 км/год – з 510 гривень до 1700 гривень.

Збільшення штрафу до 510 гривень за:

  • непристебнутий пасок безпеки;
  • розмову телефоном за кермом без гарнітури;
  • відсутність шолома у мотоцикліста.

Збільшення штрафу за залишення місця ДТП з 255 гривень до 3400 гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на 1-2 роки або без такого.

Штраф за керування або передачу керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, збільшено з 510 до 3400 гривень, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

За керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права штраф збільшено з 510 до 20 400 гривень, а повторне протягом року – 40 800 гривень з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

Зросте також штраф для пішоходів — за перехід у недозволеному місці 255 гривень (зараз 51 гривня).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, повідомляють в патрульній поліції Вінниччини.

Попередня публікаціяДепутатська фракція “Слуга народу” у Вінницькій облраді закликає Верховну Раду прийняти закон про місцевий референдум
Наступна публікаціяНа Вінниччині 350 нових хворих на COVID-19, за добу

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я