Нові тарифи на тепло та гарячу воду відтермінують до 1 червня 2021 року, – йдеться на офіційній сторінці “Партії Вінничан” в соцмережі.

Вчора відбулась сесія Ладижинської міської ради, де головним питанням, що зібрало більшість роботи сесії, було питання тарифів.

Нагадаємо, що депутати від “Партії Вінничан” Іван Котик та Андрій Скакодуб ініціювали проведення позачергової сесії по проблемі з тарифами та пропонували винести на розгляд сесії питання про звернення депутатів до Кабінету Міністрів України з приводу підвищення тарифів на газ та електроенергію, а також зупинити дію рішень виконкому від 23 грудня 2020 року, якими збільшувались тарифи на тепло та гарячу воду в Ладижині на час опалювального сезону.

Фактично пропозицію депутатів від “Партії Вінничан” підтримали, було проголосовано два проекти рішень: перший – звернення, другий – виконкому міської ради в трьохденний термін прийняти рішення про відкладення набуття чинності рішень виконкому до 1 червня 2021 року, тобто нові тарифи будуть введені за 5 місяців.

Ще одну пропозицію щодо проведення перевірки економічної обґрунтованості нових тарифів та тепло та гарячу воду через Держпродспоживслужбу, яка наділена цим правом, не було підтримано. Підставою стало те, що міський голова та його команда тарифи вважають правильними, хоча під час виступів сам міський голова кілька раз обмовився, що було б непогано залучити експертів до перевірки комунальних тарифів, бо у виконкомі таких експертів немає.

Зі своєї сторони депутатами Андрієм Скакодубом та Іваном Котиком буде ініційовано проведення такої перевірки, причому, як нових тарифів, так і попередніх, введених рішенням виконкому № 466. Але для цього буде потрібно зібрати документи та обґрунтувати таку необхідність проведення перевірки, адже в грудні депутату Івану Котику відмовили в проведенні перевірки комунальних тарифів в Ладижині за останні три роки у зв’язку з недостатніми підставами.

Такими підставами можуть бути включення інвестиційної складової в тарифи, включення необ’єктивних витрат на зразок оренди теплотрас та водопроводів та інші фактори. Крім того також вважаємо, що виконком не може «сліпо на автоматі» затверджувати будь-які тарифи та вартість послуг без проведення перевірки за участю незалежних експертів, оскільки в команді мера Валерія Коломєйцева, на жаль, немає таких фахівців, що можуть надавати фахові об’єктивні висновки.

Ще одним рішенням депутати вирішили доручити депутатській комісії з питань ЖКГ (голова – Володимир Філін) на час відстрочення тарифів розглянути звернення, прийняте за зборах жителів міста та обговорити його із залученням інших депутатів, експертів та громадськості.

Зі своєї сторони депутати від “Партії Вінничан” Андрій Скакодуб та Іван Котик вважають, що питання про скасування рішення виконкому № 466 від грудня 2019 року сьогодні ще було зарано голосувати з кількох обставин: перше – рішення може викликати проведення перерахунку, а це може бути кілька десятків мільйонів гривень , тобто рішення може викликати негативні наслідки на роботу ЖКГ міста та бюджету в т.ч., тому при скасуванні рішення необхідно приймати цілий ряд інших рішень, викликаних таким перерахунком та врахувати всі негативні фактори , друге – існує рішення суду, що набуло законної сили, яким було визнано рішення виконкому № 466 законним, і цю обставину команда мера використовує, як головний аргумент, третє – повинні існувати нові серйозні аргументи для скасування такого рішення виконкому, наприклад такими підставами можуть бути рішення Антимонопольного комітету або перевірка тарифів Держпродспоживслужбою.

Тому над питанням про перерахунок тарифів за період 2019-2020 років ще потрібно працювати і його ніхто не знімає з порядку денного.

Головне, що хотілось би підкреслити, – міський голова боїться, оскільки кілька десятків раз казав, що не піде зі своєї посади ніколи. Ним та депутатами було враховано звернення депутатів Андрія Скакодуб та Івана Котика. Ним було вперше внесено на розгляд міської ради звернення зборів в місті за 20 років взагалі.

Зі своєї сторони депутати “Партії Вінничан” Андрій Скакодуб та Іван Котик звертаються до всіх ладижинців, кому відомі факти зловживань, що впливають на незаконне та штучне підвищення тарифів, що можуть вплинути на перерахунок тарифів, надавати інформацію (анонімність буде гарантовано).

Головне фото – сайт Ладижин.news

Попередня публікаціяУ Вінницькому районі затримали чоловіка що обкрадав дачі
Наступна публікаціяНа Вінниччині в результаті зіткнення ВАЗ 2109 та LAND ROVER одна загибла та троє травмованих