Сьогодні у Вінницькій області продовжились антитарифні мітинги. Близько 200 містян зібрались під Ладижинською міською радою, аби висловити своє незадоволення розмірами тарифів на комуналку.

Цьому передувало звернення депутатів від вінницької партії з вимогою скликати позачергову сесію Ладижинської міської ради.

До теми: “Партія Вінничан” ініціювала скликання позачергової сесії в Ладижині з питань підвищення тарифів

До протестувальників вийшов мер міста В.Коломєйцев та повідомив, що 29 січня депутати Ладижинської міської ради на черговій сесії планують звернутись до Кабміну з вимогою зменшити в Україні тарифи на електроенергію, газ та його постачання, – повідомляє місцеве видання ladyzhyn.news

Але людей не задовольнила відповідь міського очільника стосовно місцевих тарифів, які встановлює міська рада.

Після тривалих суперечок мер повідомив мітингувальникам, що міська рада не могла встановлювати тарифи на тепло, а лише погоджувати. Але коли він дізнався від фахівців міської ради, що виконком все ж встановив тариф на виробництво теплової енергії, який згідно з законом встановлюють не вони, а НКРЕКП, то одразу перейшов на «підвищений тон» із погрозою що звільнить з роботи відповідальних працівників, адже вони йому доповідали зовсім інше.

Зібрання містян під міськрадою Ладижина тривало майже годину. Після тривалих обговорень організатори зібрання – представники Громадського центру «Від Варти до Бугу» оголосили й затвердили вимоги «Тарифного майдану» у Ладижині, які мають бути виконані міською радою до 29.01.2021 року включно.

В тому числі і звернення депутатів Ладижинської міської ради від “Партії Вінничан”.

ВИМОГИ УЧАСНИКІВ МИРНОГО ЗІБРАННЯ ДО МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ:

1) Скасувати рішення виконавчого комітету Ладижинської міської ради №466 від 27.12.2018 року в частині затвердження тарифу на виробництво теплової енергії (розмір тарифу є вищим, ніж встановлений постановами НКРЕКП №1556 від 27.11.2018 року та №3246 від 24.12.2019 року), та здійснити перерахунок коштів сплачених жителями міста, які користуються централізованим опаленням, за період з 01 лютого 2019 року по 31 грудня 2020 року.

2) Підтримати звернення депутатів Ладижинської міської ради Андрія Скакодуба та Івана Котика на ім’я міського голови щодо звернення до центральних органів влади по тарифному питанню та призупинення дії рішень виконкому Ладижинської міської ради №361, 362, 363 від 23.12.2020 року до закінчення опалювального сезону.

3) Створити комісію із залученням депутатів та представників громадськості (запропонованих учасниками мітингу) для перевірки економічної обґрунтованості тарифу на транспортування теплової енергії, встановленого рішенням виконавчого комітету Ладижинської міської ради №361 від 23.12.2020 року, та привести розмір цього тарифу до обґрунтованого рівня, бо «ДТЕК Західенерго» заклала до нього втрату тепла на 10,5 млн грн в рік.

4) З метою налагодження громадського контролю за наданням житлово-комунальних послуг, зобов’язати усіх надавачів житлово-комунальних послуг в Ладижині оперативно надавати представникам громадськості та громадських організацій усю необхідну інформацію про кількість наданих/спожитих послуг, відповідність якості наданих послуг нормативам, нормам, стандартам та правилам.

5) Утворити громадський комітет з житлово-комунальних питань міста Ладижин, до якого включити активних ладижинців, охочих боротись за права споживачів житлово-комунальних послуг міста Ладижина.

На виконання п. 1-4 надати Ладижинській міській раді часу до п’ятниці 29.01.21р. включно.

Попередня публікаціяУ Вінниці водій намагався відкупитись від поліції за 200 доларів
Наступна публікаціяНа Вінниччині триває проект «Культура онлайн»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я