«Українська революція (1917-1921) в іменах: вінницькі сторінки» – це унікальне видання, яке немає аналогів серед історіографії Вінницької області, йдеться в публікації на сайті ОДА Вінниччини.

Біографічний довідник подає відомості про діячів доби Української революції, пов’язаних з теренами сучасної Вінниччини. Це уродженці краю та ті особи, які брали активну участь у різних сферах його життя революційної доби: державній, політичній, військовій, громадській, релігійній, культурній тощо.

Усього подано довідки про 375 особи, що аж ніяк не вичерпує людського виміру революційної доби на Поділлі. Оскільки значна частина політичних і військових подій 1919-1920 років відбувалася на території сучасної Вінницької області, то їхня особистісна насиченість примусила авторів обмежитись висвітленням біографій лише провідних українських державних і військових діячівЗа деякими виключеннями, уряди І. Мазепи, Б. Мартоса, С. Остапенка, В. Прокоповича розглядалися на рівні міністрів, особовий склад Армії УНР та Галицької армії – вищого командного складу.

Хронологічно охоплено події з 1917 до 1921 рік, повстанський рух наступних років не розглянуто.

До авторського колективу ввійшли 32 особи, які належать до різних історіографічних традицій, тому, поважаючи авторську позицію, у довіднику залишились незмінними різночитання деяких історичних понять, і читач може натрапити на використання в сусідніх статтях понять «Гетьманат» та «Українська Держава», «Директорія УНР» та «друга УНР» тощо.

 

За можливості текст довідка супроводжує фотоматеріал. Оскільки революційна ситуація, радянська політика пам’яті, відстань часу завадили створенню та збереженню фотографій, це примусило авторів використовувати зображення доволі часто набагато пізнішого часу.

 

Як додаток пропонується список пам’ятних місць Вінниці, пов’язаних з перебуванням уряду Директорії УНР у 1918-1920 роках.

Кольорова вкладка містить картосхеми основних бойових подій на теренах Вінниччини 1919-1921 роки, а також фото пам’ятних місць, пов’язаних з перебуванням уряду Директорії УНР у Вінниці 1918-1920 роки, та сучасних фото-свідчень меморіалізації подій Української революції*.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України № 17/2016 від 22 січня 2016 року «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 777-р «Про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року» прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25 травня 2017 року № 366 «Про підготовку та проведення заходів із відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на території Вінниччини», яким затверджено відповідний план заходів.

*за матеріалами біографічного довідника «Українська революція (1917-1921) в іменах: вінницькі сторінки».

Попередня публікаціяНа Вінниччині виявили водія з підробленими правами
Наступна публікаціяУ Вінниці учнівські лідери з різних шкіл спробували себе у роли керівників органів місцевого самоврядування

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я