Сьогодні у Вінниці триває перша сесія Вінницької обласної ради восьмого скликання.

За час засідання депутати встигли отримати посвідчення, створити депутатські фракції, обрати голів фракцій, посваритись між собою та обрати керівника ради.

Після процедурних питань новообрані депутати проголосували за новий регламент. Головні зміни – щомісячне зібрання засідань, ліквідація президії облради та скорочення кількості комісій обласної ради.

Згодом було обрано голову обласної ради. Ним став колишній прокурор області В’ячеслав Соколовий.

Далі депутати зупинились на затвердженні штату та чисельності виконавчого апарату обласної ради. Справа в тому, що в новому регламенті передбачено збільшення кількості заступників голови ради. Один “перший заступник” і троє галузевих.

Одразу три фракції – “Європейська солідарність”, “ОПЗЖ” та “Слуна народу” пропонували різні варіанти скорочення чисельності заступників, але більшість вирішила інакше. Лунали від меншості й пропозиції працювати безоплатно на чолі комісії з питань бюджету та фінансів (зараз посада голови цієї комісії – штатна одиниця).

У підсумку своєї безпорадності не витримали депутати “порошенківці”. Вони демонстративно покинули сесійну залу, а керівник фракції Андрій Гижко оголосив про опозицію до формальної “більшості” в новій облраді.

Наразі в обласній раді відбувається голосування за 4 заступників.

Претенденти – Володимир Кістіон, Ігор Івасюк, Дмитро Чаленко – “УСГ” та Анатолій Ткач – “Батьківщина”.

Ще на порядку денному питання про голову комісії з питань бюджету та фінансів.

Сесія триває.

Попередня публікаціяНа Вінниччині поліцейські припинили незаконний видобуток піску
Наступна публікаціяЗа рік населення Вінницької області скоротилось майже на одинадцять тисяч осіб