Віктор Бронюк заявив про амбітні плани вінницької місцевої партії на ток-шоу «Право на владу»

Вчора, 2-го жовтня, в політичній програмі «Право на владу», що виходить на телеканалі 1+1, представники різних політичних партій говорили про місцеві вибори.

Серед політиків всеукраїнських партій був і представник першої місцевої партії Вінниччини «Партії Вінничан» – її співзасновник Віктор Бронюк.

Найймовірніше, приводом для запрошення Бронюка на центральний телеканал став інформаційний ажіотаж всеукраїнських видань навколо «Партії Вінничан», яка нещодавно відкрила списки своїх кандидатів до місцевих рад.

Саме Віктор Бронюк очолив першу п’ятірку своєї політичної сили до Вінницької міської ради.

Телеведуча Наталія Мосійчук одразу запитала потенційного депутата навіщо йому політика та чи не передумав він йти в міську раду, прослухавши спітчі політиків, що вже по декілька десятків років «варяться» в політичній кухні – Тимошенко, Саакашвілі, Нестора Шуфрича та ін.

«Ви навіть не уявляєте, скільки разів мені задавали це питання. Всі питають – друзі, колеги, знайомі, – навіщо воно тобі? Може для когось я відкрию секрет, але політика для мене не нова сфера. Я в шоубізнес якраз таки прийшов з місцевого самоврядування та політики. Я декілька років працював в Департаменті культури Вінницької міської ради, я не один рік пропрацював в обласній держадміністрації в команді політтехнологів ще до того, як став музикантом» – розповідає Віктор Бронюк.

Передумовами створення місцевої політичної сили, Віктор Бронюк називає ефективну самоорганізацію українців в критичні моменти для регіону. Якщо вінничан об’єднує біда, то чи зможе їх об’єднати бажання зробити свій регіон успішним?

«Я пригадую 14-й рік, коли в країні почалась війна, я теж долучився до волонтерського руху і був вражений, як українці змогли самоорганізуватись. А сьогодні, коли влада не справляється зі своїми прями обов’язками, в мене та моїх однодумців, з’явилось бажання створити свою місцеву політичну платформу. Завдяки цій платформі, звичайні пересічні вінничани, змогли об’єднатись та спробувати свої сили в місцевому самоуправлінні, взяти владу в свої руки».

Вінничанин підкреслює, що свою політичну силу та її структуру розбудовували за іншими принципами – відмінними від традиційних та звичних для інших політпартій. Вінничани в селах та містечках області самі підбирали собі команди, які поведуть до місцевих рад під брендом «Партії Вінничан».

«Ми порушили вікові закони творення партійної ієрархії: є політична верхівка, яка будує структури обласні, а потім районні – все це робилось зверху, під керівництвом партійного боса. В нас навпаки: ми дали можливість людям самоорганізуватись в селах, містечках, райцентрах. Таким чином, ми поклали на них відповідальність. А коли людина береться за організацію якогось процесу, вона несе за нього відповідальність.

Це працює. Ми «кинули» в соцмережі напівволонтерський заклик про створення політичної платформи для простих пересічних вінничан, які не мають політичного «покровителя» в Києві, хто немає можливості внести передвиборчу заставу, але мають ентузіазм та бажання. І люди потягнулись до «Партії Вінничан». Як результат, сьогодні ми маємо досить сильні команди в багатьох ОТГ Вінниччини та у самій Вінниці» – каже Бронюк.

На запитання ведучої, що не подобається йому у Вінниці, – декілька разів підряд найкомфортнішому місті для життя в Україні, і що хоче він в ній змінити, прийшовши до влади, Віктор Бронюк акцентує увагу на проблемах Вінницької області. На його думку, розвитком Вінниччини мало хто хоче займатись.

«Будемо відвертими. Вінниця дійсно по багатьох показниках має непогані позиції. Але в цьому всьому політичному контексті мене більше цікавить успіх всієї Вінниччини, а не лише її обласного центру. Я сам народився у Вінницькій області, там у мене проживають батьки. Я об’їздив область вздовж і в поперек і знаю її больові точки.

Проблеми накопичуються, а їх ніхто не береться вирішувати. Тому я не погоджуюсь з Юлією Володимирівною, яка заявила про проблеми реформи децентралізації. На місцях, насправді, є дуже толкові люди, які готові боротись за успіх своєї ОТГ. Тому не треба говорити, що ми цим можемо розвалити державу, навпаки, цим ми можемо її об’єднати.

Нам практика показує, що де є адекватні керівники, там не має проблем з Ковідом, вони самі обладнали лікарняні палати, забезпечили їх всім необхідним, дали можливість працювати бізнесу… Політиками нагнітається обстановка на місцях перед виборами, що, начебто, все дуже погано. Ні, у нас не все так погано. Бо є люди, які готові брати на себе відповідальність за свої громади» – говорить Віктор Бронюк.

Український дипломат з вінницьким корінням Олександр Чалий цікавиться у Віктора Бронюка чи має його партія шанс «взяти» 5%-й прохідний бар’єр.

«Якщо вірити попереднім соцдослідженням групи «Рейтинг», то ПАРТІЯ ВІННИЧАН тиждень-два тому мала 4,2% підтримки вінничан у місті і 4,4% – в області. Ми нова політична сила і ми не йдемо традиційним стандартним шляхом політиків. У нас свої методи комунікації з виборцями» – стверджує Віктор Бронюк.

Співзасновник «Партії Вінничан» заявив також про амбітні плани об’єднати всі місцеві партії України у певний політичний блок й разом з ними, під одним політичним брендом, йти до Верховної Ради.

«Процес пішов, його не зупинити. Є локальні політичні проекти. Що далі? Треба об’єднуватись в єдиний політичний блок йти до парламенту, щоб там представляти інтереси свого регіону. Це неминуче. Ми все рівно, рано чи пізно до цього прийдемо» – наголошує Віктор Бронюк.

Гостею студії була також народна депутатка та кандидатка на посаду Вінницького міського голови – Олександра Устінова. На запитання ведучої, чому вона не підтримує «Партію Вінничан», як сильнішого опонента, що працює на тому ж ідеологічному полі ( за результатами соціального опитування групи «Рейтинг» політична партія «Голос» має менше 3% підтримки містян у Вінниці та приблизно стільки ж в області – ред.), Устінова стверджує, що «Партія Вінничан» – це та політична сила, з якою в майбутньому можна буде співпрацювати.

«На даний момент я не знаю, в кого є більше шансів. Бо інколи соціологія – дуже маніпулятивна річ. Я, насправді, хотіла звертатись до Віктора Бронюка й запросити його до нашої політичної сили. Тому що я знаю, що ця людина, саме як волонтер, зробила дуже багато для нашої Вінниці. Не буду говорити про всі його інші заслуги. Але це те, що викликає повагу. Зараз ми йдемо двома паралельними силами. «Голос» більше акцент робить на Вінницю, а Віктор, він сам сказав, більше орієнтується на те, щоб завести людей в обласну раду. Тому я не думаю, що ми будемо конкурентами. Навпаки, я думаю, що це якраз ті дві політичні сили, які зможуть співпрацювати. Я балотуюсь на мера Вінниці, Віктор – ні» – каже народна депутатка.

Попередня публікаціяУ Вінниці з понеділка змінять графік відвідування до шкіл учням старших класів
Наступна публікаціяНа Вінниччині рятувальники прибрали дерево з дороги