З формування професійних рад і консультацій з експертами у різних галузях почалась робота з напрацювання програми дій нової місцевої партії “Партії Вінничан”. Ініціативну групу лікарів Вінниччини в складі вінницької партії очолив лікар, професор медицини Дмитро Дмитрієв.

У Вінниці пройшло перша робоча зустріч з ініціативною групою «вінничан».

Вінничани лікарі, юристи, керівники вінницької партії Віктор Бронюк та Микола Філонов обговорювали не якісь захмарні перспективи і «пафосні» ідеї, а складні питання зареформованої медицини. Жвава дискусія точилась навколо адміністративного устрою лікарень та розподілення повноважень, відповідальності лікарів, термінів призначення і гарантій для фахівців.

«У нас кожна лікарня це ціла епопея і мелодрама по призначенню лікарів. В тому числі з контрактом», – каже голова політсили Микола Філонов.

За словами керівника юридичного департаменту «Партії Вінничан», адвоката в тому числі з медичного права, Романа Корченюка, кожен фахівець повинен мати юридичні гарантії які унеможливлять будь-який тиск на нього.

«Умовно кажучи має бути як в Америці, коли лікар працює і переймається виключно лікуванням, він не ходить в суди, не вирішує господарські питання. Фахівець захищений професійними асоціаціями, юридичною службою», – каже голова ініціативної групи медиків «ПАРТІЇ ВІННИЧАН» Дмитро Дмитрієв.

Коронавірус продемонстрував ставлення до професії.

Під час зустрічі, не оминули питання незахищеності лікарів під час пандемії та безліч лицемірства і популізму замість реального планування та допомоги. Адже попіаритись на пандемії «злетілись» усі державні чиновники, які фотографуючись з коробкою рукавичок не забезпечили найнеобхідніші потреби лікарень. І зовсім не потурбувались про відшкодування, страхування, життєзабезпечення самих медиків та медперсоналу.

Системні проблеми в галузі, не прозорі заполітизовані призначення керівників лікарень, можливість різного роду тиску на лікарів призводить до катастрофічного відтоку фахівців і фактично знищення галузі державної, професійної, медичної допомоги.

На зустрічі піднімались також питання, про посилення ролі трудових колективів медичних закладів, про створення публічного професійного простору, діалогу між медпрацівниками різних ланок та громадою. Про інформування і прозорість формування процесів розподілення фінансування на місцевому рівні, як для медиків так і для громади. Про подальшу розробку та спільного напрацювання юридичних інструментів роботи галузі державної медицини.

Попередня публікаціяНа Вінниччині у Немирові поліція затримала злочинну групу
Наступна публікаціяУ Вінниці вдруге долучаються до Днів європейської спадщини

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я