Home Новини У Вінниці реконструкцію аеропорту можуть не розпочати через виключення зі списку фінансування

У Вінниці реконструкцію аеропорту можуть не розпочати через виключення зі списку фінансування

0
У Вінниці реконструкцію аеропорту можуть не розпочати через виключення зі списку фінансування

У Вінниці реконструкцію аеропорту можуть не розпочати через виключення зі списку фінансування. Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Міністерство інфраструктури України на найближче засідання Уряду підготувало рішення, яке передбачає виключення вінницького аеропорту з переліку об’єктів, на які передбачалося державне фінансування за Державною цільовою програмою розвитку аеропортів до 2023 року.

Фактично це означатиме повну зупинку реалізації проекту реконструкції злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту «Вінниця», який був повністю готовий ще восени 2019-го року і потрібно було лише розпочати фінансування.

Вінниця – єдине місто, яке планують виключити з цієї Державної цільової програми. Натомість мають наміри виділити кошти на фінансування аеропортів інших міст.

«Мені незрозуміла вибіркова позиція Міністерства інфраструктури по відношенню до вінничан. За оцінками експертів саме вінницький аеропорт є найбільш перспективним з точки зору росту пасажиропотоку аеропортом Центральної України», – сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов 14 серпня під час онлайн-брифінгу.

Очільник міста нагадав, що Вінниця провела колосальну роботу по цьому проекту: виготовили проєктно-кошторисну документацію, яка пройшла державну експертизу, та отримали дозвіл на реконструкцію. При цьому місто вклало у це не менше 10 млн грн з бюджету громади. В тому числі кошти пішли на підтримку аеропорту з осені минулого року, коли він оголосив про закриття на реконструкцію.

Було проведено тендер через ProZorro за міжнародною процедурою. За результатами якого укладено контракт на два роки з переможцем, і підрядник зробив свій гарантійний внесок та вже мав приступати до реконструкції аеродрому, адже Уряд Володимира Гройсмана виділив по Державній цільовій програмі розвитку аеропортів 300 млн грн на І чергу реконструкції злітно-посадкової смуги аеропорту. Але Кабмін під керівництвом Гончарука скасував це фінансування.

«Ми мали надію, що наш аеропорт залишиться в програмі, і коли в держави буде можливість підтримати цей проект, ми би провели реконструкцію злітно-посадкової смуги. Але тепер Вінницю взагалі хочуть виключити з цієї програми і Міністерство інфраструктури готує відповідне рішення на наступне засідання Уряду. Тому я звертаюся до членів Уряду та Прем’єр-міністра України з проханням не робити цього! Також звертаюсь до голови Вінницької облдержадміністрації Сергія Борзова, щоб він підтримав Вінницю і вінницький регіон з точки зору розвитку регіонального аеропорту. Тому що він важливий не тільки для міста, а й для всієї області. Я переконаний, що Вінниця, вінничани та Військово-повітряні сили України повинні мати сучасний аеродром! І далі ми будемо проводити реконструкцію аеровокзалу для того, щоб могли нормально сідати та злітати і пасажирські, і військові літаки», – сказав Сергій Моргунов.