5 серпня у Вінниці відбулася пересічна передвиборча акція. У приміщенні Центру муніципальних систем управління – компанії, що виступає у ролі єдиного розрахункового центру комунальних платежів – проводяться обшуки.

Силовики проводять слідчі дії в межах відповідного кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України («привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою»).

Так, ми не обмовилися. Обшуки є «передвиборчою акцією» у тій логіці, у якій починає діяти центральна влада.

«Звідки взялися подібні висновки», – запитаєте Ви?

 

Пояснимо на фактах.

Факт № 1. Діяльність подібних підприємств є засадничою у системі розрахунків за комунальні послуги. Подібні структури діють у всіх містах України, наприклад, у столиці – «Головний інформаційно-обчислювальний центр» (КП ГІОЦ). Параліч таких структур є одночасним ударом і по житлово-комунальній сфері міста, і по бюджетам підприємств, які надають послуги ЖКХ, і по муніципальній владі у цілому.

Факт № 2. У жовтні цього року відбудуться місцеві вибори.

Факт № 3. Відповідно до даних шостого муніципального опитування соціологічної групи «Рейтинг» (квітень 2020 р.) 52% виборців Вінниці готові проголосувати за будь-яку політичну партію, яку очолить міський голова. Крім того, за даними того ж дослідження Вінниця є лідером серед обласних центрів за Індексом якості обслуговування та послуг в місті. Нарешті, 70% виборців схвалюють діяльність Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

Факт № 4. За даними соціологічної агенції «Соціоінформ» (червень 2020 р.) 59,4% виборців готові проголосувати на місцевих виборах за діючого мера – С. А. Моргунова, при цьому у найближчого конкурента – 2,8% підтримки. Тобто, питання перемоги на виборах міського голови не існує у принципі.

Факт № 5. Рейтинг «Слуги народу» у Вінниці «просів» з 12% у квітні («Рейтинг») до 7,7% у червні («Соціоінформ»). З такою динамікою до жовтня залишиться 4-5%. У кращому випадку

Яким чином центральна влада може спробувати вплинути на ситуацію, щоб уберегти партію влади від цілковитого розгрому та формування у Вінницькій міській владі фактично опозиційної коаліції? Тільки у той спосіб, який вона використовує з метою тиску на вінницьке місцеве самоврядування через блокування роботи підприємства, на якому замикаються комунальні платіжні лінії. З тим погано прихованим натяком, що під вибори можуть взагалі зупинитися й всі підприємства, які надають комунальні послуги.

А тому вінничани, незадоволені роботою міською влади (припинення вивозу сміття, постачання води, відключення світла і газу), начебто проголосують за тих кандидатів, які цю владу будуть критикувати.

Минула спроба силового тиску, коли декілька місяців тому було відкрито кримінальне провадження по відношенню до декількох працівників міськвиконкому, які нібито переплатили за придбання солі, – закінчилася нічим.

Тепер питання стоїть більш жорстко. Або – комунальний колапс, або – відсутність виборчої кампанії, чи навіть домовленості, які дадуть можливість «партії влади» провести певну кількість своїх представників і отримати декілька ключових посад у новому складі міської ради. Наприклад, секретаря.

Зрештою, саме у такий спосіб діяла у 2010 і 2012-му році «Партія регіонів» в опозиційних регіонах. З використанням у якості «VIP-агітаторів» міліцію, СБУ, прокуратуру й суди.

Однак для «зелених» пустунців можуть виникнути проблеми двох типів.

Проблема перша. У «регіоналів» хоча б були кадри. А тому коли деморалізований суперник не йшов на вибори, замість нього завжди могли висунути альтернативного кандидата. У «слуг» їх просто немає. І навіть, якщо персональний рейтинг С. Моргунова дещо просяде, то це жодним чином не значить, що він зросте у СН.

Проблема друга. Вінниця – не те місто, яке мовчки й покірно терпить такі методи «передвиборчої агітації». А тому його мешканці будуть принципово голосувати «проти» тих, хто подібні методи використовує.

Тепер порівнюємо наведені вище факти та проблеми замовників силових дій.

І отримаємо висновок, що будь-які змістовні меседжі, зрозумілі й прийнятні для виборців Вінниці, у центральної влади закінчилися.

А тому вона (влада) намагається діяти традиційними методами тиску, які ще рік тому голосно критикувала.

Тому її фінал буде приблизно таким самим, як й у «попередників». Може, навіть, гіршим.

Попередня публікаціяНа Вінниччині правоохоронці затримали авто яке перевозило майже 3 тисячі літрів спирту
Наступна публікаціяНа Вінниччині оголосили про підозру чоловіку що скоїв наїзд на жінку з дитиною в Немирові