Вінницька місцева партія може розраховувати на 50% підтримки виборців

За даними загальноукраїнського опитування Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 15-20 липня, майже половина опитаних схиляються до того, щоб на місцевих виборах у жовтні цього року підтримати місцеву партію, навіть якщо вона буде балотуватися лише в одній області.

Лише 30% мають наміри голосувати за відому загальнонаціональну політичну силу. 28% готові
голосувати за «Слугу народу», 16% – за ОПЗЖ, 14% – за «Європейську солідарність».

В центральних регіонах України (Вінниччина) готовність голосувати за місцеву партію сягає 51%

Отже, маємо цілком прогнозований «розклад».

50% «за» політичну партію регіонального спрямування, 30% – «за» загальнодержавний політичний бренд. Тобто, «лідерство» «зелених» – це показники з третини українців, які поки що не готові проголосувати за місцеві партії. І, наприклад на Вінниччині, будь-яка партія, яка позиціонуватиме себе як «Вінницька» може розраховувати на ті 50% виборців – прихильників регіонального бренду.

Станом на сьогодні єдиною місцевою партією на Вінниччині, яка може претендувати на голоси цих 50% виборців, які втомилися від бездіяльності професійних політиків, є «Партія вінничан».

В місцеві партії вже прокоментували електоральні настрої українців.

У Вінницькій області є лише одна місцева партія – “Партія Вінничан”. Але незважаючи на те, що ми будемо балотуватись лише у Вінницькій області, запевняємо – це лише початок політичного відродження Вінничини і початок нових перемог вінничан, – зазначив засновник “Партії Вінничан” Микола Філонов.

Загальнонаціональні партії, за великим рахунком, є апаратом для продажу франшизи на місця.

Настає час місцевих виборів і політики, які роками засідали у якійсь раді – обласній або районній, маючи доступ до бюджетного короваю, викуповують право балотуватися від партії з певним рейтингом… І на цьому «співпраця» кандидатів з партіями завершується. Під кожні нові вибори політики шукають нову популярну партію.

Можна, звісно, обмежитись констатацією факту, що «політика – брудна справа». Але проблема у тому, що вибори – місцеві. І обиратимуть на них людей, які будуть безпосередньо вирішуватимуть питання функціонування управлінського та господарського механізмів міст і сіл.

Для депутатів від загальноукраїнських партій підхід є зрозумілим – компенсувати гроші, витрачені на придбання місця у прохідній частині виборчого списку. Для тих, хто балотується від регіональної партії, розвиток села та міста є питанням і своєї подальшої долі.

Дані соціологічного опитування, які підтверджують, що половина виборців збирається голосувати за місцеві партії, показують, що і виборці ці переконання поділяють.

Попередня публікаціяУ Вінниці в мікрорайоні П’ятничани згоріла автомайстерня. Фото
Наступна публікаціяЧергова знахідка: у Вінниці дослідники відшукали п’ятиметровий підземний хід. ФОТО

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я