«Маску не одягати поки не підтвердиться коронавірус» – актуальне інтерв’ю з волонтером Ярославом Пашкевичем

Актуальне інтерв’ю, про ситуацію на початку пандемії, про волонтерів та дії влади, з волонтером парамедиком, Ярославом Пашкевичем.

Не готовність влади, відсутність протоколів та захисту для медиків на початку пандемії та мобілізація волонтерів, саме така картина вимальовується з відвертої розмови про волонтерство та пандемію.

Отже, від початку пандемії усі свої зусилля Ярослав Пашкевич, який взагалі то займається пошуком дітей, направив на організацію допомоги медикам Вінниччини. Отже питаємо чому?

Ярослав зазначає, що він сам парамедик і був парамедиком на вінницькому Майдані, окрім того має багато друзів медиків. Тому від моменту оголошення карантину очікували коли перші випадки захворювання будуть на Вінниччині.

«Ми чекали коли воно з’явиться у нас. Слава Богу воно з’явилось пізніше ніж очікувалось але з’явилось різко. Влада була до цього не готова абсолютно. Тому що ті розповіді про мільйони масок та іншого, які були доплавлені на літаках сюди – їх не було. Тому що казали, ось їдуть на Вінницю, не витрачайте кошти, там 250 тисяч масок. Всі в долоні плескали, а ніхто нічого не отримував».

Влада на місцях була не готова до пандемії

Чи готова була влада на місця та якою була взаємодія і координація, чи приймались адекватні рішення, питаємо у Ярослава? У відповідь знизує плечима та зітхає. За його словами, не готові були усі.

«На жаль, вони мало того що не готові були, вони не знали що робити. В них не було протоколів, жоден протокол, слава Богу, протокол по лікуванню, склали його у нас у Вінниці, деякі затребували наприклад з Італії. Лікарі просили, дайте протокол чим лікувати. Ми у Італійців через друзів запитували протоколи лікування, перекладали з італійської на українську, відправляли лікарям. Хоча це не офіційний протокол лікування але хоч щось. Всі казали все добре ми підготувались і ми чекаємо. Чого чекати, коли лікарям забороняли одягати маски, поки не підтвердиться коронавірус. Це нонсенс. Тому що, коли він вже підтвердиться, то вся операційна, реанімаційна бригада, уходить на карантин і просто відщепляється з обойми. А їм забороняли, забороняли просто для того щоб економити. Краще було зекономити сто гривень і втратити лікаря чим, щоб просто на просто, щоб лікарі ходили в цих масках».

Про відсутність координації та чому звинуватили медиків

За словами Ярослава, на нараді в Облдержадміністрації волонтери запропонували створити загальну інформаційну платформу, де сиділи би юристи, лікарі, блогери. Щоб коли з’являлась якась інформація неправдива її одразу спростовували, з’являлась правдива одразу розповсюджували.

«Знали би хто, що, куди везе. Бо від початку створилась така паніка, коли купа волонтерських груп і ті що збирали віддавали і останнє своє докладали, і купа груп які збирали – назбирали на сто тисяч, а привезли на дві. Було таке також. Ці картки літали просто в повітрі, потрібно тим лікарям і тим, і тим… . Я всюди писав, казав в обладміністрації, що потрібно жорсткій контроль впровадити онко, жорсткій контроль пологових, жорсткій контроль дитячих будинків та будинку для людей похилого віку. Тому що це саме ті місця, ті точки де слабкий імунітет у людей. Не приведи Господи, там просто кашлянув хтось з коронавірусом і лягають усі. І так і відбулось – онко лягли першими, пологові і звинуватили лікарів. Звинуватили лікарів, тому що вау – вони такі погані… . Ось в Калинівці до прикладу вся лікарня була заражена від пацієнта якого оперували, операційна бригада заразила усіх інших. Причина у тому що зігнали їх в одну будівлю, інші готувались для прийому коронавірусних пацієнтів. І всі лікарі були в одній будівлі. Тобто протоколи безпеки були порушені повністю».

Далі, як це було та про активне громадянське суспільство, закупівлі засобів захисту дивіться відео.

Попередня публікація“Батьківщина” і ОПЗЖ можуть стати союзниками у Вінницькій обласній раді
Наступна публікаціяУ Вінниці 12 нових хворих на коронавірус, по області 28

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я