Home Новини Не полігон, а сучасний сміттєпереробний завод побудують поблизу Людавки

Не полігон, а сучасний сміттєпереробний завод побудують поблизу Людавки

0
Не полігон, а сучасний сміттєпереробний завод побудують поблизу Людавки

У Вінниці, очільник міста Сергій Моргунов розповів, про плани побудови сміттєпереробного комплексу, звідки кошти та скільки часу заплановано на реалізацію амбітного проекту, найкращої в Україні інноваційної технології з утилізації відходів.

“Не полігон, а сучасний сміттєпереробний завод! Це ключова теза, яку сьогодні озвучив на зустрічі з лідерами громад Жмеринського району. Над проектом створення комплексу для переробки і знешкодження відходів поблизу Людавки працюємо вже кілька років, спілкуємось з людьми, але деякі «активісти» досі намагаються використати тему в політичних цілях”, – розповідає Сергій Моргунов.

За словами міського очільника, спільно з партнерами з Польщі та європейськими експертами у Вінниці розробляють таку модель, яка забезпечить 90% переробки сміття та буде абсолютно безпечною з погляду екології. Також передбачено виробництво RDF-палива. Подібний комплекс працює у місті-побратимі Кельце.

“Моя мета – щоб у нас була найкраща в Україні інноваційна технологія з утилізації відходів, коли завершимо цей стратегічний проект. Стратегічний – бо питання поводження зі сміттям в нашій державі уже стає глобальною проблемою. І ми повинні все робити для збереження довкілля. Ми вже отримали фінансову підтримку на впровадження проекту від Державного екологічного фонду, а інвестор, який займеться будівництвом самого заводу, розраховує на кошти Євросоюзу. Плануємо, що за сприятливих умов комплекс буде готовий за два роки”, – наголошує міський голова.

Сьогодні понад 60% об’єктів інфраструктури під майбутній завод вже зробили: дороги, мережі водопостачання та водовідведення, лагуну для збору фільтрату, систему освітлення тощо. Майже готові передпроектні пропозиції по сміттєпереробному заводу. Далі – згідно з законом – обов’язкове проведення оцінки впливу на довкілля, яка включає і громадські обговорення.

Сміття – серйозний виклик не тільки для громади Вінниці, ми бачимо, скільки непотребу по лісопосадках, а старі звалища в тому числі Жмеринського району переповнені. Правильний напрямок – це об’єднати зусилля і відповідально подбати про майбутнє, щоб забезпечити чисте довкілля і користь для кожного мешканця наших громад.