Home Відео Вінниччина стане взірцем для України у впровадженні навчання асистентів дитини. Відео

Вінниччина стане взірцем для України у впровадженні навчання асистентів дитини. Відео

0
Вінниччина стане взірцем для України у впровадженні навчання асистентів дитини. Відео

На Вінниччині вручили сертифікати про проходження навчання асистентам дитини. Так завершився навчальний курс, який пілотно провели в рамках апробації Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання. На основі цього навчального курсу будуть розроблені методики та рекомендації для всієї України.

Два тижні Вінницька команда тренерів навчала майбутніх асистентів дитини, як вірно здійснювати супровід при різних видах порушень у розвитку. Майбутні асистенти вчились надавати першу домедичну допомогу, комунікувати за допомогою картинок, жестовій мові, вимірювати цукор та освоювати інші навички які зможуть дати можливість дітям, з особливими освітніми потребами, вчитись у звичайних школах.

«Це лише перша частина цієї великої роботи по апробації послуги супроводу під час інклюзивного навчання асистентом дитини. А ще, дякую за довіру та те, що наразі ми маємо змогу ламати бар’єри, та працювати заради змін на краще», – каже, голова Вінницького обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ, Леся Самойленко.

В робочому процесі взяла участь Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова. Вона завдяки сучасним технологіям провела зустріч із Вінницькими учасниками навчань.

«При зустрічі вдалося із всіма познайомитися та промоніторити, з якими проблемами зіштовхуються батьки дітей з інвалідністю, які взяли на себе відповідальність бути першими та працювати в команді по апробації послуги. Озвучувались виклики та проблеми, які стоять перед ними», – розповідає Леся Самойленко.

Об’єднавши зусилля вінничани вкотре стали взірцем для всієї країни. Втілення у життя супроводу дитини та проведення курсу навчання, за словами організаторів, стало можливо завдячуючи підтримці та співпраці Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, з КЗ “Гармонія” Ім. Раїси Панасюк, Вінницьким обласним центром соціальних служб в справах сімї, дітей та молоді, департаментами освіти області та міста.