Home Новини У Вінниці ФОПи за квітень – травень сплатять 0% єдиного податку, як пояснили у міськраді

У Вінниці ФОПи за квітень – травень сплатять 0% єдиного податку, як пояснили у міськраді

0
У Вінниці ФОПи за квітень – травень сплатять 0% єдиного податку, як пояснили у міськраді

У Вінниці обговорили питання автоматичного оформлення пільг для підприємців по сплаті єдиного податку.

Програмою антикризової підтримки громади С. Моргунова «Вінничани важливі» передбачено звільнення від сплати єдиного податку вінницьких ФОПів 1 та 2 групи на квітень-травень. Зміни в нарахуванні мали проводитися податковою службою автоматично, проте у роботі системи виникла затримка. Заступник міського голови Андрій Очеретний провів онлайн-нараду з начальником Вінницького управління Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області Віталієм Поплавським та заступником начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області Ігорем Бондарем, щоб обговорити цю затримку та вирішити питання забезпечення цієї пільги для вінницьких підприємців. Як зазначив Віталій Поплавський, зміни до програмного забезпечення вносяться на центральному рівні України, але вінницьким підприємцям не потрібно хвилюватись, адже обіцяні пільги будуть надані.

22 травня Вінницька міська рада прийняла рішення про встановлення ставки єдиного податку в розмірі 0 % для вінницьких підприємців 1 та 2 групи платників цього податку. Пільга передбачена за квітень-травень поточного року.

«На момент прийняття рішення це було близько 10103 підприємців 1 і 2 групи платників. Це дуже велика кількість людей, яка в антикризовий період потребує підтримки Вінницької міської ради. Проте сьогодні вже 22 червня і ми маємо певні застереження щодо виконання цього рішення. Тому сьогодні організована онлайн-нарада, щоб спільно відпрацювати ситуацію, і щоб процес рухався далі», – говорить Андрій Очеретний.

Як з’ясувалось, у програмне забезпечення, з допомогою якого державна податковою служба мала автоматично адмініструвати цей податок, не внесли необхідні зміни.

«Ми прогнозували, що зміни до програмного забезпечення будуть внесені в ті терміни, які ми мали по програмі, тобто, що в червні місяці все буде налаштовано і все працюватиме. Але, на жаль, зміни до програмного забезпечення вносяться на центральному рівні ДПС України. Ми обмежені у таких можливостях. Тому ми зверталися і листами, і особисто спілкувалися з керівниками нашого Головного управління в Києві щодо найшвидшого впровадження даної Програми. Нам підтвердили інформацію, що програма на даний час розробляється. Якимось чином пришвидшити цей процес у нас можливості немає», – говорить начальник Вінницького управління Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області Віталій Поплавський.

На запитання Андрія Очеретного щодо термінів, коли цей механізм буде доступний підприємцям, адже люди звертаються до міської ради з цим питанням, Віталій Поплавський відповів, що дійсно проблема є.

«На сьогодні і я знаю, що по картках платників вже є нарахування за червень. Платникам потрібно повідомити, щоб вони не турбувались по цьому питанню, що все буде перераховано автоматично, штрафна санкція, – пеня, – на цей період нараховуватися не буде. Тобто на той момент, коли програма буде працювати, ми всі ці неузгодженості виправимо. Стосовно конкретної дати впровадження – я не можу сказати, коли це буде, у мене такої інформації немає», – каже Віталій Поплавський.

Заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області Ігор Бондар зазначив, що вносяться зміни на центральному рівні, і рішення міської ради обов’язково буде втілене в життя, незважаючи на деякі затримки у часі.

«Суб’єкти господарювання, зокрема ФОПИ 1,2 груп на собі цього не відчують і те, що вони сплатили за квітень-травень, автоматично буде перенесено на інші місяці як переплата», – каже Ігор Бондар.