Home Новини На Вінниччині працівники поліції вилучили майже дві тисячі заборонених рослин

На Вінниччині працівники поліції вилучили майже дві тисячі заборонених рослин

0
На Вінниччині працівники поліції вилучили майже дві тисячі заборонених рослин

На Вінниччині працівники поліції вилучили майже дві тисячі заборонених рослин. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції.

З 1 червня на території області проводяться оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на виявлення та вилучення незаконних посівів нарковмісних рослин. За цей період працівники поліції вилучили майже 2 000 заборонених рослин. 

Як розповів т.в.о. начальника управління протидії наркозлочинності Ярослав Дьомов, переважна більшість правопорушників, на присадибних ділянках яких поліцейські виявлені незаконні посіви снотворного маку та конопель – це пенсіонери. Майже усі вони виправдовуються тим, що сіяли нарковмісні рослини для приготування пиріжків, годування худоби та для використання у лікувальних цілях. Чоловіки-правопорушники запевняють, що коноплі вирощують для рибальства.  

Найбільші посіви заборонених рослин поліція вилучила у жителів Погребищенського та Жмеринського районів. Так, 17 червня у Погребищенському районі під час огляду присадибної ділянки місцевої жительки серед картоплі та кукурудзи працівники поліції виявили 535 рослин конопель. 

У Жмеринському районі дільничний офіцер поліції на присадибній ділянці у 58-річної мешканки села Сербинівці виявив 428 культивованих рослин снотворного маку. За словами жінки, мак вона вирощувала для власних потреб.

Вилучені рослини направлені на експертизу. За фактами незаконних посівів або вирощування снотворного маку чи конопель поліцією розпочаті кримінальні за ч. 1 ст. 310 КК України. За такі правопорушення передбачено до трьох років обмеження волі.