Home Відео У Вінниці підприємці поділились подробицями виживання під час карантину. Відео

У Вінниці підприємці поділились подробицями виживання під час карантину. Відео

0
У Вінниці підприємці поділились подробицями виживання під час карантину. Відео

У Вінниці підприємці поділились подробицями виживання під час карантину. Вінницький бізнес вижив, але не весь. Вінницькі бізнесмени відверто розповіли про життя після карантину, як вижили, чого чекають і чи допомогла їм у тому Держава.

Полегшуються карантинні обмеження Україна потроху повертається до звичайного ритму життя. Бізнес який майже три місяці не працював перезапускається. Журналісти Вінниця Press Point вирішили дізнатися у вінницьких підприємців, що ж сталось з їх бізнесом? Як позначився карантин на їх роботі? З чим вони вийдуть з карантину, з якими надбаннями чи втратами?

Співвласник ресторану «Вінницька реберня» Віталій Гуменюк: «Переломний момент зі зміщенням пріоритетів в результаті падіння з висоти власних ілюзій»

За словами ресторатора, не всі витримали «коронакризу» в ресторанному бізнесі, багато хто закрився. Пройшло дві хвилі закриття закладів і має бути іще третя, десь під вересень. Хоч підприємець відмічає і позитивні моменти, адже карантин заставив освоїти і нові методи роботи.

«Карантин заставив налагодити доставку, поробити сайти. Певно ми єдиний у Вінниці заклад який має свій додаток на телефон, через який можна робити замовлення. Ми по іншому подивились на площі на літніх майданчиках, на накриття, на наявність персоналу. Насправді в якісь моменти так багато людей і не треба. Безумовно оптимізація по всіх фронтах була життєво необхідна», – каже Віталі Гуменюк.

Підтримки від держави не було

Ми запитали у ресторатора, чи відчуває він підтримку держави, чи є якісь програми які могли би допомогти вийти зі скрутного становища?

«Програми є і я про них знаю. Вони до мого бізнесу взагалі не прийнятні. Наприклад, одна з таких гарних ініціатив Президента, це кредити 5,7,9. Мені воно не підходить, по тій причині, що дається тільки під заставне майно, під електроніку, чи під автомобіль. Якщо ми говоримо, що пан Зеленський хотів зробити зі всієї країни таксистів, то в принципі цей кредит підійшов би», – каже ресторатор.

За словами співвласника «Вінницької реберні», не відчув він і зниження податкового навантаження, адже попри те що бізнес не працював податки він сплачував в повному обсязі, в тому числі ЄСВ.

Серед хороших новин, те що карантин не позначився на закупівельних цінах тож і ціни в ресторані не підвищились. Більше дивіться відео:

Олександр Яременко, власник туристичної компанії «Свіжий вітер» : «Туристичний бізнес вижив і має перспективи, але не весь і багато хто на ринок послуг уже не повернеться»

Як розповідає власник туркомпанії, від початку карантину ніхто із владних кабінетів не поцікавився як вони будуть виживати. З боку Держави не було прийнято жодних кроків, щоб зберегти робочі місця чи надати пільгові кредити.

«По своїй компанії, у мене юридична особа, податки я як плати так і платив, ЄСВ та зарплату також. Тобто, в будь якому випадку за три місяці роботи усі ці збитки лягли на особисто мою кишеню та на фінансову спроможність моєї компанії. Поспілкувався з багатьма своїми колегами які вже давно в туризмі, декому пощастило і у них власники приміщень знизили вартість оренди. Але на сьогоднішній день, ми не бачимо світла в кінці тунелю», – каже Олександр Яременко.

За словами Олександра, усі чекають рішення регулятора, чи відкриється авіасполучення чи полетять на відпочинок українці наразі, невідомо. Отже, полегшення карантину для туристичної галузі немає, поки що – зовсім.

«Начебто, як 15 літаки мають летіти, але чіткої політики, правил гри іще нема. Дозволяється нам вилітати, не дозволяється нам вилітати, що нам робити. Така ж ситуація з туроператорами, які надають тури, вони також нічого не знають. Вони так само сидять і дивляться на регулятора. Так не грають у бізнесі. За великим рахунком наша індустрія зазнали тотального знищення. В кого була подушка безпеки той вижив. Але думаю, багато туристичних агенцій які молоді, щойно відкрились вони закрились і в цей бізнес уже не повернуться», – резюмує Олександр Яременко.

Внутрішній туризм і нові можливості

 Олександр Яременко поділився з журналістами Вінниця Press Point про власне бачення можливостей внутрішнього туризму та можливість подумати над новими маршрутами. За приклад у розвитку туристичної галузі навів турецькій досвід і проаналізував порядок цін на відпочинок в Україні та за її межами. Порівняв і якість сервісу та інфраструктури, на жаль не на користь України.

«Я за внутрішній туризм. Активно його просував в Крим, коли півострів був не окупованим. Але знову ж, мені прислали ціни на бази відпочинку, пансіонати та готелі з наших чорноморських курортів. Якщо провести аналітику цін та порівняти ціну і якість відпочинку тут і в Туреччині, то різниця, на відпочинку двох людей, буде у дві три тисячі гривень. Але непорівнянною є якість сервісу та інфраструктура у нас і у них»,  – каже власник туристичної компанії.

Хороша новина, туристи готові летіти на відпочинок і місця відпочинку зачекались туристів. Більше дивіться у відео:

Марія Мороз власниця крамниці «Фотос»: «Люди бояться ще гроші розпускати, тому що за карантин гаманці схудли»

Власниця крамниці в підземному переході на ринок «Урожай» Марія Мороз розповіла, що державної підтримки не відчули, але в майбутнє дивляться оптимістично. І орендодавець пішов назустріч тим що дав знижку на оренду. Товару поки що вистачає, але покупців не багато бо люди економлять гроші.

«Підтримки високих мужів ми не відчули. Але за час карантину з нас за оренду не взяли грошей, це безпосередньо той хазяїн що орендує перехід, а ми орендуємо в нього», – каже підприємниця.

Працівників пані Марія не звільняла, вдалось зберегти усі робочі місця. Сподівається що продажі покращяться і вона матиме можливість заплатити більше працівникам.

«В нас не уволена ні одна людина. Після карантину усі вийшли на роботу. Ну туговенько», – зазначає власниця крамниці.

Отже запрошує вінничан до своєї крамниці, адже в них є гарні рамочки для всього, сувенірна продукція, канцтовари та вони роблять фотодрук. Більше дивіться у відео: