Скільки тестів на коронавірус закупили на Вінниччині державні структури та скільки за це заплатили, підрахували фахівці мережі спостережень за держзакупівлями DOZORRO. З березня до 9 червня через Prozorro державні структури закупили понад 325 тисяч тестів для виявлення COVID-19 на 63,6 млн грн.

 Лідером за кількістю закуплених тестів залишається Київська область, яка з початку пандемії придбала понад 146 тисяч тестів. На другому місці — Дніпропетровська область (43,2 тисячі), на третьому — Одеська область (17,3 тисячі), Вінниччина закупила – 14 438 тисяч тестів.

Найменше тестів купили в Луганській (627), Кіровоградській (894) та Чернігівській (1070) областях.

 Тести на COVID-19 бувають трьох типів: швидкі тести на антитіла (експрес-тести), тестування методом полімерної ланцюгової реакції (ПЛР) та тестування на основі імуноферментного аналізу (ІФА).

ПЛР-тести — найточніший метод діагностики COVID-19, призначений лише для лабораторних досліджень.

Експрес-тести призначені для швидкої діагностики. Вони менш точні, бо виявляють не ДНК/РНК вірусу, а антитіла до нього, які з’являються у захворілих не одразу.

 Початок масового тестування методом ІФА оголосили в кінці квітня. Активно закуповувати тести такого типу у Prozorro почали в тарвні. ІФА тестування не призначене для діагностики коронавірусу. Це більш точний тест на антитіла, який дозволяє виявити людей, які вже перехворіли на вірус.

 64,8 % усіх тестів, закуплених в Prozorro — це експрес-тести, 17,8 % — ПЛР-тести і 17,4 % — ІФА тести.

Станом на 11 червня в Україні зафіксовано 29070 випадків захворювання на COVID-19. З початку пандемії проведено 456509 тестувань методом ПЛР. За останню добу зафіксовано абсолютний антирекорд нових захворювань на COVID-19 — 689 випадків.

Попередня публікаціяУ Вінниці взялись за розробку “Стратегії розвитку Вінниччини 2030”
Наступна публікаціяУ Вінниці замість тролейбусного депо можуть побудувати житлові будинки

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я