«Вінниця повинна мати свій міський водоканал» вважає очільник міста

Для територіальної громади важливо, щоб водопостачальне підприємство було у комунальній власності – це дозволить забезпечити вінничан якісною водою після проведення модернізації водоканалу. Про це міський голова Сергій Моргунов заявив сьогодні, 29 травня, під час онлайн-брифінгу, повідомляє Вінницька міська рада.

«Для територіальної громади Вінниці важливо і вигідно мати у власності міста водоканал, для того щоб провести відповідну реконструкцію, оптимізацію, провести фінансовий аудит і поставити роботу підприємства на належні рейки, щоб вінничани отримали якісну послугу по водопостачанню і водовідведенню. Сьогодні є неефективне управління комунальним підприємством», – наголосив під час брифінгу міський голова Сергій Моргунов.

Він зазначив, що ще восени минулого року ініціював разом з депутатами міської ради процес передачі КП «Вінницяоблводоканал» з обласної власності у власність територіальної громади. Адже якість послуг, які надає обласне підприємство, вінничан не задовольняє.

«Згадаємо очисні споруди на Сабарові, як вони «приємно» пахнуть, є проблеми з самою якістю питної води. І ті заходи, які проводив водоканал на сьогодні, не привели ні до яких позитивних результатів. У лютому була піднята ціна тариф на 5 грн, і тоді представники депутатської комісії облради і водоканалу запевнили нас, що у зв’язку з цим підприємство вийшло на прибутковість і з фінансової точки зору у них все добре. Постає інше питання: до чого тепер інше підвищення? Що сьогодні заважає надавати якісну послугу? Крім того, за останні півроку Вінницька ОТГ направила біля 22 млн грн для підтримки водоканалу. Кошти направляються – а результати ми не бачимо. Ще цікавить ситуація із Світовим банком: 50% тих планів і проектів, який презентувалися водоканалом, вже не будуть фінансуватися, особливо щодо підготовки питної води», – розповів міський голова.

Сергій Моргунов зазначив, що ще у березні міська рада підписала договір з українським представництвом міжнародної аудиторської компанії «Deloitte» на проведення аудиту та надання консультаційних послуг з оптимізації управління двох комунальних підприємств: «Вінницяоблводоканал» та «Вінницяміськтеплоенерго». Разом з тим, зрушень з боку власника водоканалу – обласної ради – у цьому напрямку не відбувається.

«Представники водоканалу тоді запевнили нас, що готові до такого незалежного і відкритого аудиту. Але, коли збиралася робоча група в обласній раді, ми побачили, що є певні проблеми, не всі депутати мають бажання працювати у цьому ключі – щодо передачі на баланс громади міста, мало того, нам стає відомо, що певні представники обласної ради забороняють компанії «Deloitte» доступ до документації водоканалу, і це створює труднощі для проведення аудиту. Виникає питання: що ховати водоканалу і певним групам депутатів облради?» – говорить очільник громади.

Допоки підприємство «Вінницяоблводоканал», яке обслуговує мешканців Вінниці, перебуватиме в управлінні обласної ради, громада не матиме інструментів впливу на таку ситуацію, підсумував міський голова.

Попередня публікаціяУ Вінниці на будівельному майданчику знайшли 28 ручних гранат часів Другої світової. Фото
Наступна публікаціяНа Вінниччині повідомили про підозру учасникам організованої злочинної групи, що займались торгівлею людьми

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я