Home Відео Як на Вінниччині оформити пенсію онлайн пояснили у ПФУ

Як на Вінниччині оформити пенсію онлайн пояснили у ПФУ

0
Як на Вінниччині оформити пенсію онлайн пояснили у ПФУ

Подавати документи на призначення пенсії онлайн, закликають у Вінницькому управлінні пенсійного фонду України. Жителі Вінницької області уже змогли оцінити переваги використання електронного сервісу, адже за 2020 рік 1879 осіб подали заяви на призначення та перерахунок пенсій дистанційно.

Як і куди подавати документи

Електронний сервіс призначення пенсій «Е-пенсія» дає можливість самостійно подати всі необхідні документи через вебпортал Пенсійного фонду і прийти у відділення Пенсійного фонду лише для того, щоб отримати пенсійне посвідчення.

Для призначення пенсії через вебпортал необхідно:

зареєструватися на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua;

авторизуватись в особистому кабінеті за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП);

підключити послугу СМС-інформування в меню «Дистанційне інформування»;

у розділі «Заява на призначення пенсії» » сформувати заяву з поданням пакету документів в електронному вигляді (сканкопії або якісні фото документів, зроблені на смартфон або планшет). Для цього виконати наступні дії:
 – заповнити всі необхідні поля,
– завантажити весь пакет документів для призначення пенсії. Список обов’язкових документів в електронному вигляді є у випадаючому меню і залежить від виду пенсії, яка оформлюється. Зокрема, це сканкопії/фото наступних документів: паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка.
– поставити відмітку про отримання пенсійного посвідчення та його вид (звичайне чи електронне). При цьому система запропонує додати ще фотокартку та «відсканований підпис» пенсіонера.

 Сформовану заяву потрібно підписати електронним цифровим підписом та надіслати до підсистеми «Звернення», натиснувши кнопку «Підписати та відправити в ПФУ».

 Стан розгляду звернення можна переглянути у розділі особистого кабінету «Мої звернення».

Із детальною відеоінструкцією  знайомтесь на youtube-каналі Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.