Home Новини На Вінниччині чорні «археологи» планують шукати скарби біля мавзолею «золотоординського періоду»

На Вінниччині чорні «археологи» планують шукати скарби біля мавзолею «золотоординського періоду»

0
На Вінниччині чорні «археологи» планують шукати скарби біля мавзолею «золотоординського періоду»

На Вінниччині чорні «археологи» планують шукати скарби біля мавзолею «золотоординського періоду».

Днями у фейсбуці у закритій групі з’явилась інформація, що шукачі скарбів планують покопати та пошукати цінності біля мавзолею.

Один учасників закритої спільноти розпитував в соцмережі чи можуть бути там цінності, у коментарях деякі користувачі ради цього не робити, бо за такі дії передбачається покарання за статтею 298 Кримінального кодексу “Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини”. Інші рекомендували не ділитись подібними планами в соцмережах, а “копати мовчки”. Невдовзі допис був видалений.

До яких порад прислухались “копачі” невідомо, але місцевим органам правопорядку та влади потрібно взяти до уваги зазначену нами інформацію.

Нагадаємо, що мова про чорні розкопки йдеться у місці, де нещодавно дослідники знайшли залишки викладеної з каміння споруди у селі Кісниця Крижопільського району Вінниччини. Місцеві називали його «турецькою баштою» чи «турецькою сторожкою». Проте з огляду на певні місцеві особливості вчені припускають, що будівля давніша за часи османського панування на Поділлі. Невиключно, що місцеву родзинку збудували в ординський період, коли лісостепова частина регіону була частиною «улусу Джучі», або «Золотої орди», як утворення називали історики ХІХ-ХХ сторіччя.

Тоді під час подорожі місцевої дослідниці Валентини Гижко зацікавила кам’яна споруда. У Facebook вона поділася першим враженням: 

«Стоїть на роздоріжжі за селом, уже напіврозвалена, в бур’янах. Не відразу зрозуміло що це. В основі масивний шестикутник із каменів, які ретельно підігнані один до одного. Дещо заглиблена всередині метра на пів, ззовні обгорнена землею. Є два входи – виходи та 4 отвори – вікна. Вхід – вихід зорієнтовані на південь та захід. Вгорі залишки склепованого купола».