Home Тексти Вінницька облдержадміністрація подала план розподілу області на три округи

Вінницька облдержадміністрація подала план розподілу області на три округи

0
Вінницька облдержадміністрація подала план розподілу області на три округи

Вчора, 19 травня під час онлайн пресконференція для регіональних ЗМІ «Місцеве самоврядування та територіальна організація влади: «геолокація» реформи». Спікери В’ячеслав Негода заступник Міністра розвитку громад та територій та Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою дали відповіді на запитання від Вінниця Прес Поінт. На Вінниччині планується створити 5 великих округів замість 27. Які аргументи щодо такої трансформації? Чи будуть для людей доступні адміністративні та інші послуги? Де можна ознайомитись з аналітикою економічної доцільності по кожному округу і хто експерти?

Отже, на питання вінницьких журналістів про кількість округів, Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою зауважив, що за останнім подання Вінницької облради округів уже планують не п’ять, а три. А у прийняті рішень про поділ на округи вони перш за все опираються на рішення Обласної адміністрації, яка і надає перспективний план.

«В останній редакції подання облдержадміністрації вінницької передбачається три райони, а не п’ять. Хоча пропозиція про п’ять районів вона так само обговорювалась. Що стосується власне методики і параметрів, вони в принципі, ніколи не приховувались, здається на сайті Децентралізації оприлюднені це мова і про населення там 150 тисяч і так далі», – прокоментував голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.

Також, він запевнив що на якості та досяжності адміністративних та інших послуг для населення укрупнення не відобразиться.

Адже за його словами, недоступність послуг це «лякалка» якою місцеві еліти лякають населення щоб зберегти статус кво.

«Базова концепція на яку ми спираємось, що всі послуги максимально мають отримуватись в громадах. Незалежно від того це адміністративні послуги чи інші. Що стосується адміністративних послуг то вже пройшов перше читання законопроект який фактично спускає їх до кожної громади і суттєво розширює їх перелік», – підкреслив Віталій Безгін.

Ще однією «лякалкою» голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою назвав, те що через укрупнення скорочується представництво територій в органах центральної влади.

Ще однією «лякалкою» голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою назвав, те що через укрупнення скорочується представництво територій в органах центральної влади.

«Це дійсності не відповідає, тому що коли ми кажемо про субрегіональний рівень, ми кажемо перш за все, про державну владу, державне представництво на території. Це ніяк не зав’язується на питання, чи то буде представництво судової чи будь якої гілки влади, чи не буде. Тому що це абсолютно інше питання, того як буде опрацьовуватись відповідна мережа. Раніше, якщо я не помиляюсь, іще за попередньої каденції були розмови про зав’язку районів на госпітальні округи але від цього підходу так само відмовились»,- пояснив він.

За словами голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою, основа і джерело де люди отримуватимуть послуги громади, а субрегіональний рівень це про державну владу, державну координацію та нагляд за органами місцевого самоврядування.

«Це загальноукраїнська дискусія, готуються проекти відповідних рішень що стосуються субрегіонального рівня. І очевидно, багато політиків місцевого рівня і національного рівня будуть на цій темі спекулювати. Коли в нас зробиться великий район куди ж старенька бабуся, чи хтось інший буде їхати за якоюсь довідкою. Я ще раз хотів би підкреслити, що наша концепція якраз полягає в тому, що всі послуги мають надаватися в громадах. Це надзвичайно важливо», – сказав В’ячеслав Негода заступник Міністра розвитку громад та територій.

На питання про аналітику економічної доцільності і хто експерти, відповіді ми так і не почули. Але можливо воно просто загубилось у більш важливій темі.