У Вінниці створили важливу петицію про дослідження поховання учасників національно-визвольних змагань 1917-1920 років

У Вінниці створили важливу петицію про дослідження поховання учасників національно-визвольних змагань 1917-1920 років. З даною петицією до міської ради звернувся вінничанин Антон Булгаков.

“На земельній ділянці поблизу вул. Стрілецька, 23 вже зводять три будинки. На відведеній ділянці в 7,14 га планують звести ще кілька будинків. Водночас існує загроза, що майбутні багатоквартирні комплекси будуть збудовані на тому місці, де у 1919 році могли бути поховання воїнів-учасників національно-визвольних змагань 1917-1921 рр.
Як зазначає вінницький історик Олександр Федоришен: «Вдалось виявити у фондах Державного архіву Вінницької області справу за січень 1919 р., в якій командувач Подільського корпусу Дієвої Армії УНР Федір Колодій звертається до міської управи Вінниці з проханням виділити земельну ділянку під військовий цвинтар. У справі доволі чітко окреслені його межі… У розпал епідемії плямистого тифу на Поділлі станом на січень 1920 р. у шпиталях Вінниці та міських околицях перебувало 8 743 вояки, з яких близько 90% померли. Скільки з цих майже 9 тисяч військових поховано тут – невідомо, адже існували інші місця поховань.

Зі спогадів вояків можна зробити висновок, що могили були як індивідуальними, так і масовими (братські могили). Зважаючи на високу смертність, ймовірність виходу поховань за окреслені межі міською управою цілком реальна. В тих катастрофічних умовах про суворий контроль за цим взагалі не йшлось, тим паче це була окраїна міста з великим пустовищем. Поховання почали занепадати ще з перших десятиліть радянської влади. У 1970-х робітники 45-го заводу під час земляних робіт неодноразово натрапляли на кістки, пов’язуючи їх з Другою світовою».

Забудовник «Особняк-Центр» та представники Міністерства Оборони, як і Вінницька міська рада мали б перед тим, як погоджувати забудову земельної ділянки провести історичну розвідку цього місця та дослідити його на предмет наявності поховань.
Тому прошу Вінницьку міську раду у співпраці з істориками, пошуковцями провести всю необхідну дослідницьку роботу та за умови виявлення поховань, впорядкувати належним чином територію або належно перепоховати тіла воїнів. ” – йдеться у петиції, яку можна підписати за цим посиланням.

Попередня публікаціяНа Вінниччині рятувальники дістали водія з вантажівки, якого затисло внаслідок аварії. Фото
Наступна публікаціяУ Вінниці визначили переможців конкурсу «Європейське сузір’я»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я