Держава витратила 1,3 мільярди гривень на боротьбу з коронавірусом. Найбільше з держбюджету отримав вінницький “Форт”

На Вінниччині КНВО «Форт» реалізувало товарів для боротьби з COVID – 19 на більш як 132 мільйони гривень.

Отже, наприкінці березня Центр обслуговування підрозділів Національної поліції перерахував Казенному науково-виробничому об’єднанню “Форт”, майже 133 мільйони гривень. Тим самим підприємство отримало лише передоплату за медичні рукавички, маски, костюми і прилади для безконтактного вимірювання температури.

Підприємство що до цього виготовляло і реалізовувало зброю, звичайно не могло так раптово перепрофілюватись на випуск сертифікованих медичних засобів. Тож зробимо припущення, що таким чином через нього провели закупівлю бо підприємство може працювати з іноземними постачальниками. 

Цією оборудкою всередині системи МВС зацікавились журналісти і до прикладу видання “Слідство.Інфо”, повідомило що “Центральна поліклініка Міністерства внутрішніх справ в межах протидії поширенню COVID-19 закупила дві тисячі респіраторів що коштували понад чотири тисячі гривень за одиницю. Сума угоди — майже дев’ять з половиною мільйонів гривень. Постачальником без конкурсу обрали казенне об’єднання “Форт”, яке входить до складу МВС”. 

Між тим видання Strana.ua зазначає, що найбільшими платниками за товари і послуги, пов’язані з коронавірусом, виявилися не обласні адміністрації, які закуповують медикаменти і обладнання для клініки, які працюють з хворими COVID-19, а структури МВС – Центр обслуговування підрозділів Національної поліції і центральний госпіталь МВС.

В цілому вони витратили більше 250 мільйонів гривень, тобто, 20% всього Коронавірусного бюджету країни.

Крім журналістів закупівлі перевірить і Рахункова палата. Принаймні, так заявив її очільник Валерій Пацкан. За його словами, вже розпочато вивчення ефективності використання бюджетних коштів. Левова їх частка – це невеликі суми по кілька тисяч гривень (це, переважно, замовлення лікарень на захисні маски, костюми та дезінфекцію), але є і мільйонні перерахування

Довідково: КНВО “Форт” – це державне підприємство, які входить в структуру МВС. Згідно з даними Youcontrol, основним видом його діяльності є виробництво зброї та боєприпасів. Але, як видно, на час епідемії, його вирішили залучити до постачання виробів медичного призначення.

Попередня публікаціяНа Вінниччині зняли історичний ролик про Перший Зимовий похід. Відео
Наступна публікаціяНа Вінниччині до 5 років позбавлення волі засудили крадія-рецидивіста

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я