Держава витратила 1,3 мільярди гривень на боротьбу з коронавірусом. Найбільше з держбюджету отримав вінницький “Форт”

На Вінниччині КНВО «Форт» реалізувало товарів для боротьби з COVID – 19 на більш як 132 мільйони гривень.

Отже, наприкінці березня Центр обслуговування підрозділів Національної поліції перерахував Казенному науково-виробничому об’єднанню “Форт”, майже 133 мільйони гривень. Тим самим підприємство отримало лише передоплату за медичні рукавички, маски, костюми і прилади для безконтактного вимірювання температури.

Підприємство що до цього виготовляло і реалізовувало зброю, звичайно не могло так раптово перепрофілюватись на випуск сертифікованих медичних засобів. Тож зробимо припущення, що таким чином через нього провели закупівлю бо підприємство може працювати з іноземними постачальниками. 

Цією оборудкою всередині системи МВС зацікавились журналісти і до прикладу видання “Слідство.Інфо”, повідомило що “Центральна поліклініка Міністерства внутрішніх справ в межах протидії поширенню COVID-19 закупила дві тисячі респіраторів що коштували понад чотири тисячі гривень за одиницю. Сума угоди — майже дев’ять з половиною мільйонів гривень. Постачальником без конкурсу обрали казенне об’єднання “Форт”, яке входить до складу МВС”. 

Між тим видання Strana.ua зазначає, що найбільшими платниками за товари і послуги, пов’язані з коронавірусом, виявилися не обласні адміністрації, які закуповують медикаменти і обладнання для клініки, які працюють з хворими COVID-19, а структури МВС – Центр обслуговування підрозділів Національної поліції і центральний госпіталь МВС.

В цілому вони витратили більше 250 мільйонів гривень, тобто, 20% всього Коронавірусного бюджету країни.

Крім журналістів закупівлі перевірить і Рахункова палата. Принаймні, так заявив її очільник Валерій Пацкан. За його словами, вже розпочато вивчення ефективності використання бюджетних коштів. Левова їх частка – це невеликі суми по кілька тисяч гривень (це, переважно, замовлення лікарень на захисні маски, костюми та дезінфекцію), але є і мільйонні перерахування

Довідково: КНВО “Форт” – це державне підприємство, які входить в структуру МВС. Згідно з даними Youcontrol, основним видом його діяльності є виробництво зброї та боєприпасів. Але, як видно, на час епідемії, його вирішили залучити до постачання виробів медичного призначення.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я