Home Вибори Десять позапарламентських партій застерігають “Слугу народу” від політичної узурпації. Заява

Десять позапарламентських партій застерігають “Слугу народу” від політичної узурпації. Заява

0
Десять позапарламентських партій застерігають “Слугу народу” від політичної узурпації. Заява

ЗАСТОРОГА позапарламентських партій щодо зміни правил проведення виборів у жовтні 2020.

Страх програшу на місцевих виборах підштовхує партію влади вигадувати нові правила до Виборчого кодексу. Створюються додаткові перепони для демократичних партій.

Верховна Рада спочатку підняла у 40 разів виборчу заставу на місцевих виборах. Це означає, що участь у виборах у міську раду дорожча за заставу Володимира Зеленського на виборах Президента.

Сьогодні провладна партія виношує новий план: внести зміни до Виборчого кодексу, та зобов’язати ВСІ партії, які хочуть балотуватися у Вашому селі чи місті, балотуватися одночасно по всій території України – на 2/3 виборчих округів. Тобто, усі учасники виборів будуть входити до ОДНІЄЇ величезної партії, яка покриє всю Україну.

Водночас партія повинна буде набрати мінімум 5% по всій території України. Якщо цього не станеться, то вона не зможе виграти вибори у Вашому місті. Навіть якщо весь населений пункт одноголосно проголосує за свого мера та депутатів, але їхня партія не переможе на національному рівні, то начебто законним шляхом ця перемога мера не буде зарахована.

Встановлення національного виборчого бар’єру у 5% на місцевих виборах – це те, що науковці називають процесом партизації влади. По суті – це насильницький примус всіх політиків на місцевому рівні балотуватися від одної провладної партії, яка стовідсотково виграє вибори. Процес монополізації буде завершено та сягне масштабів “Єдіной Росіі”.

За діючими правилами, в містах до 90 тисяч населення громадянин може йти на вибори у місцеві ради окремо від партії та без грошової застави. Влада прагне заборонити таку практику, обмеживши це правило лише для населених пунктів менше 10 тисяч.

У разі прийняття таких змін, які суперечать Конституції України та Європейській хартії місцевого самоврядування, де-факто зупиниться реформа децентралізації.

Якщо влада опиниться в руках однієї партії – це породить новий гібрид КПРС. Якщо на рівні міст та громад зникне конкуренція між політичними силами, це в першу чергу вдарить по правах та свободах людини та знищить будь-які надії на економічний розвиток.

На місцях відбуватиметься те саме, що ми сьогодні бачимо на національному рівні: влада буде захищати крупний капітал, знищуючи малий та середній бізнес. Монополізація завжди має однаковий результат –  активних людей кидають за грати, а хліб неодмінно дорожчає.

Саме тому ми, що підписались нижче, залишаємо за собою право протистояти узурпації влади на всіх рівнях. Ми маємо забезпечити право участі у місцевих виборах парламентських та незалежних політичних сил. Це конституційне право кожного – бути обраними усім тим, хто подолає виборчий бар’єр у кожну місцеву раду.

Застерігаємо парламентарів відмовитись від дискримінаційних правок до виборчого законодавства. А кожну людину, яка бачить своє майбутнє в Україні, закликаємо за жодних умов не погоджуватись на створення єдиної монополії влади.

Це катастрофа, яку ми пережили у ХХ столітті, та не маємо права допустити у ХХІ.

Політична Партія “Сила Людей”

Політична Партія Громадянський Рух Хвиля”

Політична Партія “Національна Платформа”

Політична Партія “Правий сектор”

Українська Галицька Партія Політична

Партія “ДемАльянс”

Лібертаріанська партія 5.10

Патріотична партія України

Політична партія “Україна Соборна”